1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Soruşturma devam ediyor
Soruşturma devam ediyor

Soruşturma devam ediyor

Sarıyer Belediyesi’ne yapılan rüşvet operasyonu ile ilgili soruşturma devam ediyor. Bazı hukukçulara göre soruşturmanın sonunda yeni tutuklamalar olabilir.

A+A-

Mahmut Yalçın’ın şikâyeti üzerine Sarıyer Cumhuriyet Savcısı Bayram Köroğlu’nun başlattığı soruşturma devam ediyor. Alınan bilgilere göre, son polis baskını ile el konulan bilgisayar ve belgelerin uzmanlar tarafından incelenmesine sürüyor. Belediye Başkan Yardımcısı Recep Yel, Zabıta Müdürü Semra Kartal, Belediye Başkanı Şükrü Genç’in eski ortağı Fahrettin Rıfkı Aktaş ve Yılmaz Tank’ın tutuklandığı soruşturma kapsamında tüm el konulan belgeler polis tarafından büyük titizlikle inceleniyor. Tüm bu araştırmaların sonucunda iddianamenin hazırlanacağı belirtilirken, hukukçulara göre yeni tutuklamalar da olabilir.

Operasyon kapsamında tutuklu bulunanlar yaklaşık 3,5 ay cezaevinde kaldıktan sonra geçtiğimiz günlerde tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmışlardı. Tüm incelemelerin ardından iddianame hazırlanırsa yargılanma süreci devam edecek. 

NOT: Soruşturmanın devam etmesi ve dosyada gizlilik kararının bulunması nedeniyle Mahmut Yalçın ile yaptığımız röportajı şuan için yayınlayamıyoruz.

Bu haber toplam 636 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT