1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Sivaslılar Şükrü Genç'i hayal kırıklığına uğrattı
Sivaslılar Şükrü Gençi hayal kırıklığına uğrattı

Sivaslılar Şükrü Genç'i hayal kırıklığına uğrattı

Sarıyer Belediyesi’nin Sarıyer Sivaslılar Derneği ile birlikte düzenlediği “Madımak Şenliği” ne 30 bin kişi beklenirken, tüm İstanbul’dan gelenlerin sayısı bin kişiyi anca buldu.

A+A-

Şenliğe olan ilgisizlik hem belediyede hem de Sivaslılar Derneği’nde hayal kırıklığı yaratırken, ikram için hazırlanan onlarca kazan “Madımak Aşı” ise çöpe gitti.

sivas2.jpg

Sarıyer Belediyesi Sarıyer Sivaslılar Derneği ile birlikte “Madımak Şenliği” adı altında İstinye Tersane alanında etkinlik düzenledi. Sivaslı sanatçıların sahne aldığı etkinliğe katılanlara Madımak Aşı olarak bilinen yöresel çorba ikram edildi. Aylar öncesinden hazırlıkları yapılan etkinlik için başta Sarıyer olmak üzere İstanbul’da yaşayan yüzbinlerce Sivaslı’ya bizzat Şükrü Genç’in ismiyle davetiyeler gönderildi. Sarıyer Belediye Başkan Yardımcıları Sevgi Atalay ve Adnan Ayber ise günlerce bu organizasyon için çaba harcadı. Ancak tüm bu çabalara rağmen Sivaslılar etkinliğe ilgi göstermedi. Sabahat Akkiraz, Mustafa Özarslan ve çok sayıda yöresel sanatçının da sahne aldığı etkinliğe en az 30 bin kişinin katılması bekleniyordu ancak katılım beklentinin bir hayli altında kaldı. Cumartesi akşam saatlerine kadar devam eden etkinliğe toplamda 1000 kişi anca katıldı.

sivas1.jpg

Aleviler Madımak ismine tepki gösterdi
Özellikle Alevi vatandaşların yoğunlukta yaşadığı birçok mahallede, “Madımak” ismi dolayısıyla belediyenin hazırladığı pankartlar astırılmadı. Alevi vatandaşlar Madımak isminin 2 Temmuz’daki katliamı hatırlattığını, dolayısıyla şenlik olamayacağını belirterek tepki gösterdi.

Muhsin Yazıcıoğlu’nun fotoğrafı astırılmadı
Öte yandan bir grup, Sivaslı olan BBP’nin eski Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun fotoğrafının olduğu pankartı etkinlik alanına asmak istedi. Ancak belediye yetkilileri karşı çıkınca kısa süreli bir gerginlik yaşandı. Ve Yazıcıoğlu’nun fotoğrafı alana astırılmadı.

Şükrü Genç’in derdi Sivaslılar değil, onların oyları!
Sivas’ın ilçe ve köy derneklerinin temsilcileri, etkinliğe katılımın az olmasını siyasi olarak değerlendirdi. Etkinliğe katılımın az olmasının CHP’li Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e karşı bir tepki olduğunu söyleyen Sivaslılar, “Yaklaşan seçim öncesinde oy kaygısı için Sivaslıları hatırlıyor olması hoş olmadı. Onun derdi Sivaslılar değil, onun derdi Sivaslıların oyları. Kaç yıldır belediye başkanı. Sarıyer’de binlerce Sivaslı yaşıyor onlara ne yaptı? Sivaslıların 2009’da kendisine olan desteğini çabuk unuttu. Şimdi seçime kalmış 10 ay Sivaslıların oylarını nasıl alabilirimin hesabını yapıyor. Sivaslılar kendisine gerekli dersi vermiştir” diye yorumladılar.

Etkinliğe Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, MHP Sarıyer İlçe Başkanı Erdal Çoban, BBP İl Başkanı Fikret Daş, Yardımcısı Salih Pınarlı, BBP Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Koç, SASİDER Yönetim Kurulu Başkanı Sevgi Atalay ile STK yöneticileri katıldı.

sivas3.jpg

Bu haber toplam 4841 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

7 Yorum