1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Sivaslılar Derneği’nin açılışında Şükrü Genç'e şok protesto
Sivaslılar Derneği’nin açılışında Şükrü Gençe şok protesto

Sivaslılar Derneği’nin açılışında Şükrü Genç'e şok protesto

Sarıyer Sivaslılar Derneği’nin açılış töreninde konuşma yapan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç protesto edildi.

A+A-

Sarıyer Sivaslılar Derneği’nin Kazım Karabekir Mahallesi’ndeki binasının açılışına çok sayıdaki siyasetçi ve vatandaş katıldı. Açılış töreni iyi giderken, Şükrü Genç’in gelişiyle birlikte gergin anlar yaşandı. 

Konuşma sırası Şükrü Genç’e geldiğinde Sivaslı ve CHP delegesi olan bir vatandaş ayağa kalkarak protesto etti. Adının Hicabi Alkış olduğu öğrenilen Sivaslı bir vatandaş,Sen birlik ve beraberlikten bahsedemezsin. Sen bu toplumu ayrıştırdın. Mezhepçilik yaptın. Alevi olmadığım için beni belediyeden attın. İşimden attın ekmeğimle oynadın. Şimdi gelmiş burada şov yapıyorsun. Sen önce aldığın rüşvetin hesabını ver. Toplumu kandırmaya hakkın yokdiye bağırdı.

 
ic1-001.jpg
 
Şükrü Genç’in yakınları ve korumaları protesto yapan Alkış’ın üzerine yürüdü. Korumalar protestocu vatandaşı tartaklamaya kakışınca duyarlı bazı kişiler araya girdi. Protestodan sonra büyük bir şok yaşayan Şükrü Genç konuşmasını yarıda kesti. Ayrıca bir kadınında Şükrü Genç’e bağırarak, “Senin gibi birinin Sivaslılar içinde ne işi var çakma başkan” diyerek bağırdığı görüldü. 

Genç’i protesto eden Hicabi Alkış’ın Sivaslı ve CHP delegesi olduğu, İlçe Kongresi’nde Şükrü Genç’in desteklediği adaya oy vermediği için işten atıldığı ve tazminatlarının da ödenmeyerek mağdur edildiği öğrenildi.

Açılış törenine; Sarıyer Belediye Başkan Adayı Sedat Özsoy, Sivas eski Milletvekili Selami Uzun, AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir, MHP İlçe Başkanı Erdal Çoban, BBP Sarıyer Belediye Başkan Adayı Hüseyin Koç, SP Adayı Şükrü Dural, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, meclis üyeleri, muhtarlar katıldı.
 
Sivaslılar Derneği’nin açılışıyla ilgili oldukça olumlu gelişmelerde yaşandı. Tüm gelişmeler yayına hazırlanıyor. 
Bu haber toplam 8944 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

8 Yorum