1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Şişli’de UFUK yenilendi
Şişli’de UFUK yenilendi

Şişli’de UFUK yenilendi

Ufuk Okulları Şişli Şubesi yenilenen binasıyla eğitim öğretime başladı.

A+A-

Şişli Özel Ufuk İlköğretim Okulu yenilenen binası, iyileştirilen teknik ve teknolojik donanımlarıyla yeni eğitim öğretim sezonuna başlıyor. Öğrencilerin eğitim öğretime başladığı okulun açılışı yapıldı. İstanbul’un Eğitimden Sorumlu Vali Yardımcısı Harun Kaya, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Beşiktaş Kaymakamı Sadettin Yücel, Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman, Sarıyer Milli Eğitim Müdürü Celal Yılmaz Gültekin, Şişli Milli Eğitim Müdürü Gürbüz Akbulut, Ufuk Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ulvi Orhan, Ufuk Okulları Genel Müdürü Gazi Karslı, veliler, iş ve sanat camiasından katılımlarla yeni binanın açılışı yapıldı.“Okulumuzun başarısını taçlandırdık”
Açılış programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ardından Ufuk Okulları Genel Müdürü Gazi Karslı’nın hoş geldiniz konuşmasıyla başladı. Karslı konuşmasında davetlilere teşekkür ederek “Okulumuz SBS'de ve TKY'de İstanbul dereceleri elde ederek eğitimdeki başarısını kanıtladı. Bizlerde yöneticiler olarak okulumuzu baştan aşağı yenileyerek bu başarıları ödüllendirdik. İnanıyoruz ki artık yenilenen okulumuz yeni eğitim sezonunda da daha nice başarılar elde edecektir.” dedi.“Ufuk Okulları’nı yandan değil candan destekliyorum”
Ardından kürsüye gelen Mustafa Sarıgül de Ufuk Okulları’nın başarılarına dikkat çekerek “Ufuk Okulları Şişli’ye büyük artı değer katıyor. Gerek eğitimdeki kalitesiyle gerekse insanları dil, din, mezhep, inanç, gelir düzeyi ayırt etmeksizin verdiği hizmetleriyle takdir topluyor. Vakfımızın bütün başkan ve yöneticilerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Yeni ufuklar için bugün bir araya geldik. Bu ufuklar haktan yana, adaletten yana, bu ufuklar geleneklerimize, inançlarımıza bağlı ufuklar. Bu ufuklar toprağımızdan, bayrağımızdan ayrılmayan, örfümüzden, töremizden yana ufuklardır. Bu ufuklar bireysel çıkardan yana değil toplumsal çıkardan yana ufuklardır. Bu ufuklar orada kimse yok mu dendiği anda inşallah evet burada kimse var yaranızda mehlem olmak için buradayız diyen ufuklar. Ben de bu ufuklara destek vermekten büyük onur ve mutluluk duyuyorum. Bu ufuklara yandan değil candan destek veriyorum. Ufuklarla 23 yıl önce tanıştım. Ufukların ana gayesini 23 yıl önce bir iftar yemeğinde Sakıp Sabancı’nın da bulunduğu bir ortamda öğrendim. O gün bugün de gönül bağımız da artarak devam ediyor. Ufuk Kolejlerine dün destek verdim, bugün destek veriyorum yarın da inşallah destek vermeye devam edeceğim” dedi.

“Her öğrenci en az 2 sanat ve spor dalını bilmeli”
İstanbul’un Eğitimden Sorumlu Vali Yardımcısı Harun Kaya da konuşmasında eğitime verdikleri desteklerden dolayı Ufuk Okulları yönetim kurulunu tebrik ederek “Eğitim ideal insanların, kendini öğretmenlerine adamış öğretmenlerin işidir. Ufuk Okulları da bunu gayet iyi başarıyor. Buradan Milli Eğitim Müdürlerine sesleniyorum. Her çocuk ilköğretimi bitirdiğinde mutlaka 2 sanat ve spor dalını çok iyi bilmeli bu şekilde mezun olmalı.” dedi.Konuşmaların ardından SBS'de 500 tam puan alan Elif Özge Köroğlu’na Ipad hediye edildi. Ipad’i Vali Yardımcısı Harun Kaya takdim ederek öğrenciye başarılarının devamını diledi. Hediye takdiminin ardından protokol tarafından binanın temsili açılış kurdelesi kesilerek bina gezildi.19 Eylül’de 2011-2012 eğitim öğretim yılının başlamasıyla öğrenciler yepyeni okullarına kavuştu. Ancak devam eden yenilenme çalışmaları nedeniyle öğrenciler 3 gün gecikmeli olarak 22 Eylül'de başlayabilmişlerdi. Öğrenci ve öğretmenler yeni eğitim-öğretim yılına her şeyiyle farklı olan yeni bir okulda başlamanın heyecanını yaşadılar.

Ufuk Ailesinin ilk eğitim kurumu olarak 1996 yılında eğitim öğretim hayatına başlayan Şişli Özel Ufuk İlköğretim Okulu yeniden dizayn edildi. Yaz boyu tadilatı devam eden okul yenilenen iç ve dış cephesinin yanı sıra yeni teknolojik akıllı tahtalar, Imac bilgisayarlarla donatılmış DynEd yabancı dil sınıfları, daha ergonomik ve estetik sınıflarıyla yeni eğitim sezonuna başladı. Ayrıca yenilenen ve geliştirilen spor salonuna da değerli katkılarından dolayı Şişli Belediye Başkanı Sayın Mustafa Sarıgül’ün anne Hacı Ayşe Sarıgül’ün adı verildi.


Bu haber toplam 1424 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT