1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Sır toplantının içeriği belli oldu!
Sır toplantının içeriği belli oldu!

Sır toplantının içeriği belli oldu!

Katarlı işadamı Omar Almana'nın Sarıyer Belediyesi’ne ait olan İstinye’deki Meyyali Restaurant’ın bulunduğu araziyi istediği ortaya çıktı.

A+A-

KFC ve Pizza Hut'taki hisselerini Süzer Grubu'na sattıktan sonra başka yatırımlar için Türkiye'de fırsat kollayan Katarlı işadamı Omar Almana rotayı Sarıyer’e çevirdi. İşadamının Belediye Başkanı Şükrü Genç’ten otel yapmak için mülkiyeti Sarıyer Belediyesi’ne ait olan İstinye’deki Meyyali Restaurant’ın bulunduğu araziyi istediği ortaya çıktı.

Katarlı işadamının geçtiğimiz günlerde Tarabya’daki boğaz manzaralı görkemli villasında çok önemli misafirlerinin olduğunu ve gizli bir görüşme gerçekleştirdiğini yine Sarıyer Manşet yazmıştı. Gece geç saatlerde gerçekleşen gizli görüşmede Sarıyer Belediyesi’nden üç önemli isim yer alıyordu. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç yanına yardımcıları Sevgi Atalay ve Gülperi Özdemir’i de alarak gece saat 22.00 civarlarında Omar Almana’nın Tarabya’daki lüks villasına gitti. Özellikle gecenin geç saatlerinin tercih edildiği gizemli toplantı için ser verip sır vermemek gerekiyordu. Ve tüm hazırlıklar buna göre yapıldı. Şükrü Genç’in aracı içeriye alındı. Bahçede fazla yer olmadığından diğer araçlar ise görülmemesi için karanlık bir yere çekildi. Saatler süren toplantıdan Sevgi Atalay 1 saat erken ayrıldı.

Omar Almana Meyyali’nin bulunduğu alanı istedi
Peki, gecenin geç saatlerine kadar devam eden bu gizli görüşmenin detaylarında neler vardı? Sır gibi saklanan toplantının tüm detaylara yine Sarıyer Manşet ulaştı.

İddiaya göre; bu görüşmeden önce Katarlı işadamı Belediye Başkanı Şükrü Genç’le birkaç kez daha görüşerek otel yapmak için mülkiyeti Sarıyer Belediyesi’ne ait olan İstinye’deki Meyyali Restaurant’ın bulunduğu araziyi istedi. Katarlı işadamının bu teklifine sıcak bakan Genç, yardımcılarına burasıyla ilgili bir proje hazırlattı. Ve son görüşmede ise bu proje üzerinde görüş alışverişleri yapıldı. Belirli yerlere çekilen faksların sonunda uzlaşmaya varıldı.

Meclise gelmesi bekleniyor
Belediyenin sosyal tesis lejantlı imar durumu ile yaklaşık 10 bin metrekare olan bu alanda Meyyali Restaurant 12 yıldır kiracı olarak hizmet veriyor. Bu alan konumu ve imar durumu ile yatırım açısından işadamlarının iştahını kabartıyor. Alınan bilgilere göre, Şükrü Genç seçimlerden önce bu konuyu çözmek istiyor. Ancak bu alanın Katarlı işadamına satılması için meclis kararı gerekecek. Bu nedenle konunun önümüzdeki günlerde Sarıyer Belediye Meclisi’ne gelmesi bekleniyor. İlçe meclisinden geçtikten sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin onayı da gerekecek.

Bu toplantıdan sonra ortaya atılan şok iddialar da yine Sarıyer Manşet’te olacak...

Bu haber toplam 3556 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

1 Yorum