1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Şimşek, Eczacıbaşı için ne dedi
Şimşek, Eczacıbaşı için ne dedi

Şimşek, Eczacıbaşı için ne dedi

CHP İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek, Sarıyer Belediyesi’nin plan tadilatı ile Eczacıbaşı’na sağladığı rant iddiaları ile ilgili Sarıyer Manşet’e konuştu.

A+A-

Şimşek, “Arkadaşları dinleyeceğim, basından takip ettiğim derecede vahim bir durum varsa, bu bizim için üzüntü verici bir olaydır” dedi.

Sarıyer Manşet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Vedat Özdemir’e konuşan Şimşek, CHP’nin içindeki hareketlilikten dolayı konuyu tam olarak bilmediğini, ancak gelişmeleri sürekli Sarıyer Manşet’ten takip ettiğini söyleyerek, “Haberlerinizi okuduktan sonra arkadaşları aradım. Anladığım kadarıyla Sarıyer Belediyesi’nin yaptığı 1/1000’lik planda buradaki sosyal donatı alanları ile villaların yapılacağı alan yer değiştirmiş. Durum böyleyse plan tadilinde ciddi bir değişiklik var. Ben haberleri okuduktan sonra Meclis Üyesi Gökan Zeybek’ten bilgi aldım ve kendisi bana konu hakkında bazı bilgiler aktardı. Değişiklikte sıkıntı olmadığını söyledi. Ama burada neye göre, değişiklik yapılmış o konuda daha geniş bilgi alacağım. Ama asıl burada 1/5000’lik planın İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oy birliği ile nasıl geçtiği de tartışılmalıdır” dedi.

Konuyla ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’in görüşlerini aktarmaya çalışacağız. Bizi takip etmeye devam edin...

Bu haber toplam 600 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT