1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Siirtli Bedrettin Ekdi, Ağa
Siirtli Bedrettin Ekdi,  Ağa

Siirtli Bedrettin Ekdi, Ağa

Geçtiğimiz günlerde oğluna yapmış olduğu şahane sünnet düğünü ile sosyal medyada adından çok söz edildi.

A+A-

 

Siirtli ağa Türkiye'de çok başarılı işlere imza atmış yardımsever bir iş adamıdır. Çevresindekilere yardım etmeyi kendine iş edinmiş ve elde ettiği servetinin büyük çoğunluğunu insanlara yardım etmek için kullanmaktadır. Büyük bir aşirete mensup olan ağa, yaklaşık beş bin kişilik bir aileye sahiptir, ailenin hemen hemen iki bin kişi kadarı İstanbul Nişantaşı gibi nezih bir semtte yaşamaktadır. Geniş bir aşiret reisi olmanın verdiği bütün sorumlulukları yerine getiren Ekdi, ailesine ve çalışanlarına karşı saygı ve sevgi taşır. Geçtiğimiz günlerde oğluna yapmış olduğu şahane sünnet düğünü ile sosyal medyada adından çok söz edildi. Çok kalabalık davetli topluluğunun gelmiş olduğu düğünde yok yoktu.

Her Alanda Faaliyet Gösteriyor

Bedrettin Ekdi, ülke içinde emlak, otomotiv, akaryakıt, konfeksiyon gibi alanlarda yıllardır faaliyet gösteriyordu. Girişimcilik özelliği ile yeni iş dallarında da faaliyetlerde bulunmaya başladı. İnşaat sektörüne hızlı bir giriş yaparak çok sayıda binalar inşa etmeye başladı. Av malzemeleri ile ilgili sektörlerde de gördüğümüz Ekdi, yurt dışı bağlantılı yapmış olduğu işlerle başarısına başarı katmaya devam ediyor. Yenilikçi ve girişimci iş adamı yabancı dil bilgisi ile kendisine artılar katıyor, İngilizce, Arapça, Fransızca ve Kürtçe biliyor ve bu sayede bağlantılarında bir adım öne geçebiliyor.

Ticari Bilgisi Çok Kuvvetli

Küçük yaşlarda ticaret hayatına giriş yapan iş adamı ticari hayatın her yönünü öğrenmiş ve geniş bir bilgiye sahip olmuştur. Sevilen kişiliği ve bilgisi birleşerek ona hayatta üstün başarılar sunmuştur. Elde etmiş olduğu servetini yardımlarda kullanabilmek için kendi adına bir vakıf kurmuştur. Vakıf aracılığıyla özellikle eğitim alanında çok gence ulaşma fırsatı bulmuş ve eğitimlerine destek vermiştir. Merhum Sakıp Sabancı’yı kendisine örnek aldığını belirten Bedrettin Ekdi, hayatı boyunca eğitim alanında desteklerini sürdüreceğini belirtmiştir. Eğitimin yanında sporun önemini de bildiği için ve gençlerin spor yapmalarına olanak sağlamak için bu alanda da çalışmalar yapmıştır. Nişantaşı Spor Kulübüne başkanlık görevini üstlenerek katkıda bulunmuştur. Kulübün onun sayesinde başarıya kavuştuğu söyleniyor, kulüp tabanından gelen bir takım borçları ödeyerek kulübe büyük destek sağlamıştır.

Bu haber toplam 1182 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT