Sigorta

Sigorta

A+A-

Hayat hepimize beklenmedik şeyler yaşatabiliyor.Bu şeyleri genellikle durduramazken, hayatımıza biraz koruma sağlamayı tercih edebiliriz. Sigorta, en azından finansal olarak bir felaketin meydana gelmesi için bize bir miktar koruma sağlamak anlamına geliyor. Çok sayıda sigorta seçeneği mevcut ve birçok finansal uzman bize bu sigorta poliçelerinin yerinde ve zamanında yapılması ve kullanılması  gerektiğini söylüyor. Yine de, pek çok seçenekle, gerçekten ihtiyacınız olan sigortayı belirlemek zor olabilir. Doğru sigortayı satın almak her zaman özel durumunuza göre belirlenir.  Sigorta portföyünüzü planlarken çocuklar, yaş, yaşam tarzı ve istihdam gibi faktörler dikkate alınmalıdır.

Sigortaya Giriş

Bununla birlikte, çoğu finans uzmanının hepimizin yaşamasını, yaşamı, sağlığını, oto ve çocuklarınızı  tavsiye ettiği dört sigorta vardır. Bunların her biri hayatınızın belirli bir yönünü kapsar ve her biri finansal geleceğiniz için çok önemlidir.

Hayat sigortası

Hayat sigortasına sahip olmanın en büyük faktörü, geride bıraktığınız şeyleri sağlamaktır. Faturalarınızı ödemek için maaşınıza bağlı bir aileniz varsa bu çok önemlidir. Sektör uzmanları, bir hayat sigortası poliçesinin "yıllık gelirinizin on katını" kapsaması gerektiğini öne sürüyor. Bu miktar, mevcut masrafları, cenaze masraflarını karşılamak ve ailenize mali bir yastık sağlamak için yeterli para sağlayacaktır. O yastık, ölümden sonra onları yeniden gruplandırmaya yardımcı olacak.

Gereksinim duyduğunuz hayat sigortası kapsamını tahmin ederken, sadece cenaze masraflarını değil, aynı zamanda mortgage ödemeleri ve krediler, kredi kartları ve vergiler gibi yaşam harcamalarını değil, aynı zamanda çocuk bakımı ve gelecekteki üniversite masraflarını da hesaba katmayı unutmayın.

Eskiden Hayat Sigortası Pazarlama ve Araştırma Derneği olarak bilinen LIMRA, birincil ücretli kazananın bağımlı çocuklu bir ailede ölürse, ailenin sadece birkaç ay boyunca yaşam masraflarını karşılayabileceğini ve 10'un dördü de zor olacağını söylüyor. hemen.

İki temel hayat sigortası, Geleneksel Bütün Hayat ve Vadeli Hayattır. Basitçe anlatılan, Bütün Hayat, ölene kadar ödediğiniz bir politikadır ve Dönem Ödevi belirli bir süre için bir politikadır. Hayat sigortanızın ihtiyaçlarını planlarken bir mali uzman tavsiyesi almalısınız. İki politika arasında önemli farklılıklar vardır. Bu ikisi arasında karar verirken, tüketiciler, yaşlarını, mesleklerini, bağımlı çocuk sayısını ve ailelerini korumak için gerekli kapsama sahip olduklarından emin olmak için diğer faktörleri dikkate almalıdır. (Ek okuma için, Hayat Sigortasına Başvururken Ne Beklemeli) bölümüne bakınız.

Sağlık Sigortası

Son zamanlarda yapılan bir Harvard çalışması, istatistiksel olarak, "ailenizin iflastan sadece bir ciddi hastalık olduğunu" kaydetti. Ayrıca, “2007'deki ABD'deki tüm kişisel iflasların% 62'sinin sağlık sorunlarından kaynaklandığını ve bu dosyaların% 78'inin hastalıklarının başlangıcında sağlık sigortası olduğunu” belirtmiştir.

Bu sayılar tek başına sağlık sigortanızı almanızı veya mevcut kapsama oranınızı artırmanızı istemelidir. Yeterli kapsama bulma anahtarı, alışveriş yapmaktır. İşvereninizin sigorta programına en iyi seçenek ve en az pahalı olanı olsa da, birçok küçük işletme bu avantajı sunmaz.

Uygun bir sağlık sigortası bulmak, özellikle işveren sponsorluğunda bir program olmaksızın ya da önceden var olan bir durumunuz varsa, zordur. Kaiser / HRET anketine göre, bir işverenin sponsor olduğu sağlık bakım programında çalışanın ortalama prim maliyeti yaklaşık 4.100 dolardı. Artan eş ödemeler, yıllık kesintiler ve teminat kapsamı düşüldüğünde, sağlık sigortası daha az lüks hale gelebilir ve daha az maliyet sağlayabilir, ancak asgari bir politika bile kapsamı olmamasından daha iyidir. Hastanede bir güne ait masraf 985 dolar ile 2.696 dolar arasında değişebilir. Asgari kapsama sahip olsanız bile, hastanede kalışınız için parasal fayda sağlayabilir.

Washington'da sağlık tartışması devam ederken, yaklaşık 48 milyon Amerikalı sigorta kapsamı dışındadır. İşvereninize sağlık hizmetleriyle ilgili olarak danışın, muhtemel grup sağlık sigortasıyla ilgili olarak ait olduğunuz meslek örgütlerini sorgulayın. Eğer 50 yaşın üzerindeyseniz, AARP bazı sağlık sigortası teklifleri sunmaktadır. (Daha fazla bilgi edinmek için Özel Sağlık Sigortası Alımı'na bakın.)

Uzun Dönem Engellilik Kapsamı

Bu, çoğumuzun asla ihtiyacımız olmayacağını düşündüğümüz bir sigorta, hiçbirimiz engellenmeyeceğimizi varsayalım. Ancak, Sosyal Güvenlik Kurumu istatistikleri, işgücüne giren 10 işçiden üçünün engelleneceğini ve emeklilik yaşına gelmeden önce çalışamayacağını göstermektedir. Nüfusun% 12'si şu anda bir şekilde engellenmiştir ve bu işçilerin yaklaşık% 50'si çalışma yıllarındadır.

Büyük sağlık sigortası, iyi bir yuva yumurtası ve iyi bir hayat sigortası poliçesi olan işçiler bile, haftalarca, aylarca çalışamayacakları ya da işe geri dönemeyebilecekleri güne hiç hazırlanmazlar. Sağlık sigortası, hastaneye yatırılmanız ve tıbbi faturalarınız için ödeme yaparken, maaşınız kapsanan günlük masrafları ödemek için nereden geliyor? İşte engellilikle ilgili birkaç çok çetin istatistik:

Maluliyet Nedenleri Tüm Mortgage Hacizlerinin yaklaşık% 50'sini,% 2'sini Ölüm Nedeni oluşturmaktadır.

Kazaları ve Hastalıkları Devre Dışı Bırakmanın% 90'ına Yakın Çalışmıyor.

Son 10 Dakikada 498 Amerikalı Engelli Oldu.

Yaralıysanız ve üç ay boyunca işten çıkarsanız, yaşam masraflarınızı karşılamak için yeterli miktarda tasarrufunuz olur mu? Kanser gibi büyük bir sağlık sorunlarınız varsa ve bir yıldan uzun bir süredir çalışamıyorsanız, mali açıdan nelerle karşılaşabileceğinizi düşünün.

Birçok işveren, yardım paketinin bir parçası olarak hem kısa hem de uzun vadeli özürlülük kapsamı sunmaktadır. Bu, uygun maliyetli engellilik teminatının sağlanması için en iyi seçenek olacaktır. Yapmazlarsa, özel bir sigorta şirketi arayınız. Ne kadar kapsama alanı olduğundan emin değilseniz, AARP size yardım etmek için çok iyi bir maluliyet sigortası hesaplayıcısı sunar.

Gelir değişimini garanti eden bir politika en uygun politikadır; daha olağan şartlar, gelirinizin% 50 ila% 60'ının değiştirilmesidir. Maluliyet sigortasının maliyeti, yaş, yaşam tarzı ve sağlık gibi birçok faktöre dayanmaktadır. Grup veya işveren kapsamı için, 2009'daki ortalama oran yılda yaklaşık 238 dolar veya haftada yaklaşık 5 dolardı. Yıkıcı bir hastalık veya yaralanma ile karşılaşırsanız ödenecek küçük bir fiyat. Engelli sigortası, çalışamadığınız zamanlarda geliriniz olacağını garanti edecektir.

Trafik Sigortası

Fatality Analysis Reporting System (FARS) tarafından yayınlanan verilere göre, 2009 yılında ABD'de 10 milyondan fazla trafik kazası mevcuttu (en yeni veriler) ve bu kazalarda motorlu araç kazalarında 33.808 kişi öldü. Amerikalıların 5 ve 34 yaşları arasındaki ölümlerin bir numaralı nedeni otomatik kazalardı. 2009 yılında acil servislerde 2.3 milyondan fazla sürücü ve yolcu tedavi gördü ve ölümler ve sakatlık yaralanmaları da dahil olmak üzere bu kazaların maliyeti 70 milyar dolar civarındaydı.

Tüm eyaletler, sürücülerin otomatik sigortaya sahip olmasını gerektirmezken, çoğu zaman bir kaza durumunda finansal sorumlulukla ilgili gerekliliklere sahiptir. Birçok eyalet sigorta kanıtı için sürücülerin periyodik olarak rastgele kontrollerini yapar. Kapsamınız yoksa, para cezaları devlete göre değişebilir ve lisansınızın askıya alınmasından, sürüş kaydınızdaki puanlara, 500 $ ila 1.000 $ arasında değişen paralara kadar değişebilir.

Eğer otomatik sigorta olmadan sürerseniz ve bir kaza geçirirseniz, para cezaları muhtemelen mali yükünüzün en azı olacaktır. Arabanız, eviniz gibi her gün kullandığınız değerli bir varlıktır. Arabanız bir kazada hasar görürse ve otomatik sigortanız yoksa, büyük bir tasarruf hesabınız olmadıkça bu aracı değiştirmenin hiçbir yolu olmayacak ve otomatik sigorta ne zaman kapsanırsa o tasarruflara girmek istemezsiniz. maliyet.

Kazada bir yolcu veya diğer bir sürücü yaralanırsa, otomatik sigortanız bu masrafları ödeyecek ve kazadan kaynaklanabilecek herhangi bir davaya karşı sizi korumaya yardımcı olacaktır. Otomatik sigorta ayrıca aracınızı hırsızlığa, vandalizme veya kasırga veya diğer hava olayları gibi doğal afetlere karşı korur.

Yine, tüm sigortalarda olduğu gibi, bireysel koşullarınız otomatik sigortanızın fiyatını belirleyecektir. En iyi tavsiyemiz birkaç fiyat teklifi almak, verilen kapsama dikkatlice okumak ve yaşa, sürüş kaydına veya yaşadığınız bölgeye göre daha düşük ücretler olup olmadığını görmek için periyodik olarak kontrol etmektir.

Sigorta pahalı olsa da ve kesinlikle bütçenizden bir parça alırken, onsuz olmak da maddi yıkıma yol açabilir. Her zaman mevcut kapsama alanı için işvereninizle görüşün, çünkü bu muhtemelen kapsama alanını en ekonomik şekilde bulacağınız yer olacaktır. Eğer işvereniniz teklif etmiyorsa, çeşitli sigorta sağlayıcılarından birden fazla teklif alın. Birden fazla alanda kapsama alanı sunan ajanlar ile zamanlama zamanları, çünkü birden fazla kapsama alanı satın almanız halinde bazı indirimler alabilirsiniz. Sigorta yaptırmamanın maliyeti, onsuz yaşama pahasına kıyasla hiçbir şey değildir.

Bu haber toplam 1116 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT