1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Showroom kaçak mı yapıldı?
Showroom kaçak mı yapıldı?

Showroom kaçak mı yapıldı?

Sarıyer Belediyesi’nin plan tadilatı ile Eczacıbaşı grubuna sağladığı rant gündeme bomba gibi düşerken, konuyla ilgili farklı iddialar gelmeye devam ediyor.

A+A-

AK Parti Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Halil Canarıkan, Eczacıbaşı’nın Zekeriyaköy’de yaptırdığı showroomun ruhsatının olup olmadığı hakkında soru önergesi vermeye hazırlanıyor. Canarıkan, “Bu bina ile ilgili ruhsatsız yapıldığı yönünde ortada birçok söylenti var. Eczacıbaşı’nın Showroom’u kaçak mı yapıldı? Doğru olup olmadığını toplanacak olan ilk mecliste önerge vererek Belediye Başkanı Şükrü Genç’e soracağım. Umarım ruhsatlı yapılmıştır. Eğer ruhsatlı yapılmamışsa burada bir çifte standarttın olduğu ortaya çıkacaktır. Vatandaşlar çatısını dahi yapamazken bin bir zorlukla karşılaşırken böyle büyük bir Eczacıbaşı’na hangi şartlarla göz yumulduğu ortaya çıkacaktır” dedi.

AK Parti’li Canarıkan, meclisten geçen madde ile ilgili de ,”Gelişmeleri hayretler içerisinde izliyorum. 10 tane CHP’li meclis üyesinin toplantıya katılmaması tartışılması gereken çok büyük bir soru işaretidir. Bu olay CHP’li belediye için bir yenilgidir. Bizim grup olarak oylamaya katılmayışımız ise şundandır; ilgili madde ile ilgili birçok şaibeli dedikodu vardı. CHP’liler bile bu şaibeli ortamda bulunmaktan kaçınırken, bizim oylamaya katılıp evet oyu kullanmamız doğru olmazdı. AK Parti hiçbir zaman bu tür şaibelerin içine girmedi ve girmeyecektir” diye konuştu.

Bu haber toplam 550 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT