1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Sevim Yalınkılıç partililere böyle seslendi: Birlikte yöneteceğiz
Sevim Yalınkılıç partililere böyle seslendi: Birlikte yöneteceğiz

Sevim Yalınkılıç partililere böyle seslendi: Birlikte yöneteceğiz

CHP Sarıyer ve İBB Meclis Üyesi Sevim Yalınkılıç, çok sayıdaki partilinin katıldığı toplantıda 9 Aralık’ta yapılacak olan ilçe kongresinde ilçe başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

A+A-

Büyükdere’deki CHP İlçe Binası’nda toplanan partililere konuşan Yalınkılıç, “Sizlere vaadimdir; Birlikte yürüyeceğiz, birlikte yöneteceğiz, birlikte karar alacağız ve birlikte mücadele edeceğiz. Emeğin esas alınacağı anlayışı birlikte adım adım kuracağız. 2019 mücadelesini omuz omuza, tüm yüreğimizle birlikte verecek ve sizlerle bu mücadeleyi kazanacağız”

Adaylığını açıklarken kadınlarla birlikte kürsüye çıkan Sevim Yalınkılıç’ın yanında kongre süreçlerinde Belediye Başkanı Şükrü Genç’le birlikte hareket eden Murteza Küçükkoçkaya’nın da olması dikkat çekti. Toplantıda, CHP İBB Grup Başkanvekili Ertuğrul Gülsever, CHP Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, eski İl Başkan Yardımcısı Yılmaz Yıldız, Meclis Üyeleri Ali Rıza Yılmaz, Hüseyin Coşkun, Oktay Aksu, Fatik Eker, Özkan Sucu ve birçok partili hazır bulundu.

yalin-ic4.jpg

Yalınkılıç partililere kendisini tanıttı

Açıklamasına kendisini tanıtarak başlayan Yalınkılıç, “Değerli yol arkadaşlarım ve kıymetli basın mensubu arkadaşlar, hepinizi saygıyla selamlıyorum. 1964 İstanbul doğumluyum. Uludağ Üniversitesi İ.İ.B.F. İşletme Bölümü’nden 1987 yılında mezun olduktan sonra geçen yıl da, Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler ön lisans bölümünü tamamladım. Özel şirketlerde planlama, üretim, ithalat ve ürün yönetimi bölümlerinde, ayrıca sahibi olduğum firmada sigorta acenteliği konusunda çalıştım. Emekliyim, evliyim, bir kız bir erkek 22 yaşında ikiz çocuklarım var. Kurucu Başkanı olduğum Tuzla Sosyal Dayanışma ve Yardım Derneği üyesiyim. AÇEV ‘de gönüllü olarak, yetişkin kadınlarımıza okuma yazma eğitimi verdim. CHP Sarıyer İlçe örgütünde, Kadın Kolları’nda başladığım siyasi çalışmalarım aralıksız olarak, Kadın Kolları yönetimi, seçim saha çalışmaları, sandık örgütlenmesi, ilçe yönetimine destek olan yerel yönetimler, eğitim ve engelsiz hayat komisyonunda aktif olarak çalıştım ve engelsiz hayat komisyonunda çalışmalarıma hala devam etmekteyim. 2012 yılından beri Parti Okulu’nun eğitimcisi olarak, “üye temel siyasi eğitimi” ve “sandık güvenliği” konularında başta Sarıyer olmak üzere, diğer ilçelerde de görev yaptım. Yine örgütümüzün bana gösterdiği güven ile 2014 yerel seçimleri öncesinde meclis üyeliği ön seçim yoklamasında ilk sırada yer aldım ve halen Sarıyer İlçe ve İl Meclis üyesi olarak görev yapmaktayım. Mensubu olmaktan onur duyduğum partimin neferi olarak, bugüne kadar bana verilen her türlü görevi elimden geldiğince yapmaya çalıştım” dedi.

yalin-ic1.jpg

“ATATÜRK İLKELERİNE VE CUMHURİYET DEVRİMLERİNE DAHA SIKI SARILMALIYIZ”

Daha sonra adaylığı ile ilgili konuşan Yalınkılıç, “Kurulduğu günden beri partiye gönül vermiş bir ailenin ferdi, partili bir yurttaş ve bir anne olarak duygu ve düşüncelerimi sizinle paylaşmak istiyorum.  Arkadaşlar; Ülkemiz zor günlerden geçiyor, tüm komşularımızla kavgalıyız, müdahalelere rağmen döviz tutulamıyor, yatırım yok, ticaret durmuş, işsizlik almış başını gidiyor ve en önemlisi temel hak ve özgürlüklerin her geçen gün biraz daha askıya alınmasına kimse itiraz edemiyor. Kadınların çaresizliği, çocuklarımızın geleceği, eğitimin yap-boz durumu, basına uygulanan baskı, hepsi ortada. OHAL’in daha ne kadar süreceğini kimse kestiremiyor. Her geçen yıl bir önceki yılı aratır durumda. Tüm bu sorunlar CHP Sarıyer delege ve yönetici seçimlerinin gölgesinde kalmamalı, meselenin daha büyük ve önemli olduğunu özellikle belirtmek istiyorum. Değerli ailem tüm bu olumsuzlukların yanında görüyoruz ki; Atatürk ilkelerine ve Cumhuriyet devrimlerine daha sıkı sarılmaya her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var” diye konuştu.

yalin-ic2.jpg

SARIYER’DEKİ İKTİDARIMIZI İSTANBUL’A, TÜRKİYE’YE TAŞIMAMIZ GEREKİYOR

Konuşması sık sık alkışlarla kesilen Yalınkılıç, “Hepimiz biliyoruz ki yerelde yaptığımız çalışmalar ve başarı Türkiye’yi kucaklar. Sarıyer’deki iktidarımızı İstanbul'a, ardından Türkiye'ye taşımamız gerekiyor. Birlik beraberlik içinde yapacağımız çalışmalarda hedefimiz, ülkemiz olmalı. Gelecek günlerin bekası için, eminim ki herkes, tarihin partimiz üyelerine yüklediği sorumluluğun farkında. Ben de her zaman bu sorumluluk duygusu ile hareket ettim. Bu duygularla Sarıyer'de halen görev başında olan ve bundan önce görev yapmış tüm ilçe başkanlarımdan, kadın kolları, gençlik kolları başkanlarına; mahalle başkanlarından İstanbul'un 39 ilçesinin başkanlarına; il başkanlığımızdan genel merkezimize ve büyük ailem Cumhuriyet Halk Partisi üyeleri ile birlik beraberlikle, uyum içerisinde, partimizi iktidara taşımak için çalışacağımı bilmenizi istiyorum”dedi.  

PARTİ İÇİ EĞİTİME DAHA FAZLA ÖNEM VERECEĞİZ

Yalınkılıç konuşmasına şöyle devam etti; “Biz sizlerle birlikte yıllardır gerek partimiz gerek CHP iktidarındaki belediyemiz ile o kadar güzel şeyler yapıyoruz ki; Bu yaptığımız tüm güzel şeyleri üyemiz olmayan ama vatanını seven, dürüstlüğü erdem edinmiş; laikliğe ve demokrasinin kurallarına saygı duyan tüm vatandaşlarımıza daha çok anlatarak ve sivil toplum örgütleri ile daha koordineli çalışarak, onlara CHP iktidarı altında buluşmanın dışında başka bir alternatif kalmadığını göstereceğiz. Bugünden başlayarak, Parti içi eğitime daha fazla önem vererek yoldaşlık kültürümüzü çoğaltmalı ve herkesin bilgi ve becerisini yansıtacağı katkı ve çalışma sağlayabileceği parti komisyonlarımızı daha etkin hale getirmeliyiz.”

yalin-ic3.jpg

“BİRLİKTE YÜRÜYECEĞİZ, BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ”

Bu nedenle sizlerle birlikte yan yana, omuz omuza, genel başkanımız Sn.Kemal Kılıçdaroğlu’nun vermiş olduğu onurlu hak, hukuk ve adalet mücadelesini aynı kararlılıkla sürdürmek için, gönüllü olarak çalışmaya hazır olduğumu ve bütün bu söylediklerimi hayata geçirmek adına da Cumhuriyet Halk Partisi Sarıyer ilçe başkanı adayı olduğumu buradan sizinle paylaşmak istiyorum.

Sizlere vaadimdir; Birlikte yürüyeceğiz, birlikte yöneteceğiz, birlikte karar alacağız ve birlikte mücadele edeceğiz. Emeğin esas alınacağı anlayışı birlikte adım adım kuracağız. 2019 mücadelesini omuz omuza, tüm yüreğimizle birlikte verecek ve sizlerle bu mücadeleyi kazanacağız” diyen Yalınkılıç, sözlerini Nazım Hikmet’in ‘YAŞAMAK BİR AĞAÇ GİBİ TEK VE HÜR VE BİR ORMAN GİBİ KARDEŞÇESİNE’’ sözleriyle tamamladı.

Bu haber toplam 4538 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT