1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Serbags Türkiye Pazarına Giriyor
Serbags Türkiye Pazarına Giriyor

Serbags Türkiye Pazarına Giriyor

A+A-

Dünyanın en büyük el yapımı deri ve bez çanta üreticilerinden biri olan Amerika merkezli Serbags, Türkiye pazarına girme kararı aldı. Bugüne kadar girdiği pazarlarda kendi şirketleriyle faaliyet gösteren Serbags, Türkiye`de farklı bir yol izlemeyi tercih etti. Serbags, Türkiye pazarında yerel ortaklı bir şirketle faaliyet göstereceğini duyururken, “ortak sermayeli olarak kurulacak, güçlü ve başarılı bu yeni şirket, umut ediyoruz ki bizleri Türkiye’deki çanta pazarında lider bir oyuncu pozisyonuna getirecektir” denildi.

1995 yılında Los Angeles’ta kurulan Serbags Inc., özellikle 2.dünya savaşında askerler tarafından kullanılan postacı çantalarının günümüze uyarlanmasıyla Kuzey Amerika çanta pazarında kendine çok önemli bir yer edindi, adından söz ettirdi. Film yapımcılarının da dikkatinden kaçmayan vintage çantalar, başta Batman Begins, I am Legend, The Interpreter, Four brothers, Superman Returns olmak üzere bir çok film ve dizilerde yer aldı.

Aldığı yatırımlar ve ürün yalpazesini genişletmesi ile sırasıyla San Fransisco, Las Vegas,  Dallas, Orlando, Toronto, Chicago ve New York’ta mağazalar açan şirket, 2012 yılında ise internetten satışlara başlayarak tüm dünya ile Serbags markasını ve kalitesini tanıtmaya başladı. ABD'de gördükleri yoğun ilgi nedeniyle, 2017 yılının son çeyreğine kadar başta İngiltere, Almanya, İtalya ve Fransa olmak üzere Türkiye pazarına da girmek için çalışmalara başlandığını bildiren halkla ilişkiler müdürü Eric McAllister, özellikle Avrupa Pazarının ve gördükleri yüksek talebin kendilerini çok heyecanlandırdığını sözlerine ekledi.

Sürekli ulusal ve uluslararası moda fuarlarına katıldıklarını yaptığı yazılı basın açıklamasında belirten McAllister, fuarların firmaların kendilerini anlatmada ve dış pazarlara açılmada en etkili yöntem olduğunun altını çizerek, şunları kaydetti: ”Fuarlar kendimizi anlatabildiğimiz ve ürünlerimizi başka koşullarda ulaşamadığımız alıcılara ulaştırabildiğimiz en değerli ortamların başında geliyor. Fransa’nın Paris şehrinde düzenlenen ve dünyadaki moda sektörünü bir araya getiren, kıyafet ve çanta sektörünü yakından ilgilendiren Paris Moda Fuarı bizim için çok verimli geçti. Çeşitli uluslararası firmalarla  yaptığımız anlaşmalar sonucunda almış olduğumuz kararlar ile en geç yıl sonunda Serbags ürünleri Avrupa’daki  seçkin mağazalarda yerini almaya başlayacak. Böylece dünyanın Amerika’dan sonraki en büyük çanta marketine ulaşmış olacağız. Avrupa bizim için uzak ama kaliteli çantalarımız için çok önemli bir pazar. Bunu iyi değerlendirmek istiyoruz. Bu anlaşmalar bizim uzağı yakına getirmemizi sağlayacak.”

Bu haber toplam 2221 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT