1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Selim Erol kimdir? Neler Yapmıştır?
Selim Erol kimdir? Neler Yapmıştır?

Selim Erol kimdir? Neler Yapmıştır?

A+A-

15 Aralık 1970 tarihinde Antalya/Elmalı ilçesinde doğan Selim Erol, ilköğretim, ortaöğretim ve lise öğretimlerini Antalya’da tamamlamıştır. 1988-1993 tarihlerinde Gazi Üniversitesi İktisat Fakültesi / Kalkınma Bölümünü bitirmiştir. Eğitim hayatı bittikten sonra öğrencilik dönemlerinde yakaladığı başarının getirdiği bir ödül olarak SSK Genel Müdürlüğünde (1995) müfettiş yardımcısı olmuştur. İş hayatında ki başarıları ile birlikte terfi almaya devam eden Selim Erol, 1998 yılında müfettiş, 2006 yılında SSK ve SGK birleşmesinden sonra SGK Başmüfettişi olmuştur. Başmüfettişlik görevini layıkıyla yerine getirdikten sonra memleketi olan Antalya’da Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğüne başlamıştır. 

Antalya SSK’da Gözle Görülür Gelişmeler Yaşandı

Selim Erol 2006 yılında devraldığı görevde, fiilen çalıştığı süre boyunca birden fazla yeniliğe ve gelişmeye katkı sağlamıştır. En belirgin değişimlerden birisi, SGK binalarının yapısında ki mimari değişiklikler olmakla birlikte, çalışanlarına “güler yüzlü hizmet” politikasını benimsetmesi olmuştur. Toplu kullanım alanı olan WC, Toplantı Odaları vb. gibi yerlerin temizliğine ve sağlığa uygunluğuna büyük ölçüde değer veren ve bu alanların halka uygun hale getirilmesi için ekibi ile birlikte büyük çaba harcayan Selim Erol, Antalya SGK hizmetlerinin kalitesini büyük ölçüde artırmış ve insanların memnun olmalarına sebep olmuştur.

Modern Yapıyı Kullanarak Hizmet Kalitesini Artırdı

Göreve geldiği ilk günden itibaren insanlara hizmet etmek için kreatif çözümler üreten ve bunları hayata geçirmek için çalışan Selim Erol’un Antalya halkı ve şehrine kattığı en büyük değerlerden birisi; SGK binalarında mimariye verdiği önemdir. Erol öncesi SGK’da insanların işlerini halledebilmek için uzun kuyruklar oluşturduğu, çoğu zaman işlerini yer karışıklığından dolayı yapamadığı bir işleyiş söz konusu idi. Mimaride gittiği yeniliklerden sonra tüm SGK binalarının yapısını değiştiren Selim Erol, insanların işlerini daha hızlı ve kolay bir şekilde halletmelerini sağladı. Evvelinde emekli olan bir kişinin emeklilik işlemlerini halletmesi için en az 180 gün gerektiğini bildiren Erol, SGK müdürlüğü görevine geldikten sonra yaptığı çalışmalar ile bu süreyi 1 ay gibi kısa bir zamana indirgemeyi de başarmıştır.

Bu haber toplam 2047 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT