1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Şekilli ve İnce Bir Vücut İçin Tek Çare: Liposuction
Şekilli ve İnce Bir Vücut İçin Tek Çare: Liposuction

Şekilli ve İnce Bir Vücut İçin Tek Çare: Liposuction

Şekilli ve İnce Bir Vücut İçin Tek Çare: Liposuction

A+A-

 

  

      Hem kadınlar hem de erkekler bugün, kusursuz bir vücuda sahip olmak için her şeyi deniyor. Fakat, ne yazık ki bazen çabalar sonuçsuz kalıyor. Liposuction ameliyatları ile kısa sürede şekilli ve ince bir vücuda ulaşmanın mümkün olduğunu söyleyen Op. Dr. Leyla Arvas’tan liposuction ile ilgili önemli bilgileri sizlerle paylaşıyoruz!

    İnsanlar yaşamları boyunca kilo değişimleri yaşayabilmektedir. Kimi zaman çok kilo alıp kimi zamansa bu kiloları vererek eski kilosuna kavuşabilir. Fakat, kilo alıp verme süreçlerinde, alınan kilolar, vücudumuzun bazı bölgelerine yerleşebilmekte ve sonrasında da ne kadar kilo verilirse verilsin bu bölgelerde kilolar kalabilmektedir. Bu bölgelerde biriken yağlara inatçı yağlar adı verilmekte ve bu yağlar sadece cerrahi operasyonlar ile vücudumuzdan ayrılmaktadır. Bu yağ dokuları, ne kadar çok spor, diyet yapsanız da biriktikleri bölgelerden uzaklaşmazlar. Ancak gelişen teknoloji ve bu problem üzerine yapılan çalışmalar ile bulunan liposuction gibi yöntemler ile bu yağları vücuttan gönderebilmek mümkündür. İstanbul’da hizmet veren Op. Dr. Leyla Arvas, liposuction ameliyatı gerçekleştirmektedir ve bölgesel yağlarından şikayetçi olan herkes için bunu zayıflama yöntemi olarak önermektedir.

 

Liposuction Nedir?

 

     Liposuction kelimesinin Türkçe’ye denk gelen anlamına bakacak olursak eğer, karşımıza yağ emmek gibi bir anlam çıkacaktır. Yağları emmek anlamına gelen liposuction, bölgesel olarak birikmiş olan ve ne yapılırsa yapılsın bir türlü gitmeyen yağ dokularının vücuttan uzaklaştırılabilmesi için başvurulan bir uygulamadır. Sonuçları kalıcı olan bu uygulamada, derialtında birikmiş olan yağ dokularının kanül yardımı ile vakumlanması gerçekleşmektedir. Bu uygulamadan sonra, uygulama yapılan bölgede yağ dokusu sayısı kalıcı olarak azalma gösterir. Bu bölgede yeniden yağ dokusu ile karşılaşmak oldukça mümkün olmamaktadır.

Liposuction Herkese Uygulanır mı?

 

   Öncelikle, liposuction ameliyatları, çok kilolu olan insanlara uygulanmamaktadır ve uygulanmamalıdır da! Göbek ya da bel bölgelerinde yapılan bu uygulama sonrasında, aynı bölgede gerdirme işlemlerinin yapılması gerekebilmektedir. İşte aslında, liposuction uygulamasına başvuran kişilerin farkları da burada meydana gelmektedir. Kan pıhtılaşma sorunları olanlar, kanser tanısı kesin olarak koyulan kişiler ve hamile ya da emziren kişilerde bu uygulamanın uygulanması iyi sonuçlar doğurmayabilir.

     Uygulama ile ilgili asla unutulmaması gereken konu, bu uygulamanın bir zayıflama ameliyatı olmadığıdır. Bu uygulamanın asıl amacı, spor veya diyetlerle bir türlü gitmeyen bölgesel yağlardan kalıcı olarak kurtulmak ve bu bölgelerin şekillenmesini sağlamaktır. Bu işlemler için ideal olan hastanın derisinin elastikliği olmalı ve çok fazla kiloya da sahip olmamalıdır. Ayrıca uygulama için ilk şart 18 yaşın geçilmiş olmasıdır. Liposuction uygulamasından önce, vücut kitle analizi yapılır ve bu uygulama için uygun olup olmadığınızı görebilirsiniz. Bu ölçümü aslında kendiniz de yapabilirsiniz. Yapmanız gereken şey boyunuzu kendisi ile çarpıp, çıkan sonucu da kilonuza bölmektir. Eğer sonuç 32’den daha büyükse uygulama için uygun olmadığınız sonucuna varılacaktır. Bu söylemlerle yanlış anlaşılabilecek konuya değinecek olursak; liposuction uygulaması, kilolu olanlara da uygulanır ancak uygulamadan sonra zayıflama görülmez sadece bölgesel olarak hat incelmeleri gerçekleşir.

    Liposuction uygulaması yaptıracak olan kişinin cildinin kalitesi de önemlidir. Uygulama ile cilt dışarıya doğru çekileceğinden, uygulama sonrası vücudun kendini toparlaması gereklidir. Eğer sık kilo alıp veriyorsanız cilt kaliteniz pek de iyi olmayabilir. Bu tarz vücutlarda çatlaklar görülebilmektedir ve liposuction uygulaması için uygun olmayan kişilerdir. Bu tarzda kişiler için gerdirme ameliyatları daha uygun olacaktır.

    Siz de bölgesel yağlarınızdan kurtulma problemi yaşıyorsanız ve artık bu duruma çözüm arıyorsanız, en uygun çözüm liposuction ameliyatıdır. https://www.drleylaarvas.com/ web sitesini ziyaret edebilir ve uygulama hakkında gerekli olan bütün detaylara sahip olabilirsiniz. İstanbul’da hizmet veren Op. Dr. Leyla Arvas ile böylelikle iletişime geçebilir ve gerekli olan bütün detayları elde edebilirsiniz.

Bu haber toplam 879 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT