1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 'Şefkatli eller iş başında' ilk mezunlarını verdi
'Şefkatli eller iş başında' ilk mezunlarını verdi

'Şefkatli eller iş başında' ilk mezunlarını verdi

İhtiyaç sahibi hasta ve yaşlıların daha iyi ve bilinçli hizmet alabilmelerini sağlamak için eğitimlere katılan 24 kursiyer sertifikalarını aldılar.

A+A-

Kalkınma Bakanlığı ve İstanbul Kalkınma Ajansınca ''2015 yılı Kadın İstihdamının Artırılması Mali Destek Programı'' kapsamınca desteklenmeye değer görülen ve Sarıyer Kaymakamlığınca yürütülen ''Şefkatli Eller İş Başında'' isimli proje ilk mezunlarını verdi. 

Kendilerini geliştirmek, istihdam olarak ailelerinin bütçesine katkıda bulunmak, ihtiyaç sahibi hasta ve yaşlıların daha iyi ve bilinçli hizmet alabilmelerini sağlamak için eğitimlere katılan 24 kursiyer yapılan kokteyl töreniyle sertifikalarını aldılar. 

Kireçburnu'nda bulunan Vilayet Evlerinde yapılan kokteyl törenine Vali Yardımcıları Ahmet Önal, Osman Ateş' in yanı sıra Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, Beyoğlu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri . Dr. Güven Bekemür,  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Önal İnal Tekin, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem, ilçe protokolü ve kursiyerlerin aileleri katıldı.

sefkatli-eller-ic.jpgYaklaşık 250 kişinin katılımı ile gerçekleşen kokteyl Hüseyin Kalkavan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Halk oyunları ekibinin avludaki gösterisi ile başladı. Ardından kapalı spor salonuna geçen davetliler proje ile ilgili hazırlanan sunumu izledi. Sunum sonrasında İlçe Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Projenin gerekliliği ve önemi hakkında konuşma yaptı. Bilgi’in konuşmasının ardından söz alan protokoldeki isimler de projenin önemine değinerek, yapılan çalışmayla ilgili Sarıyer Kaymakamlığı’na teşekkür ettiler. 

Ardından kursiyerlere sertifika belgeleri derece sırasıyla ve protokol üyelerince tek tek takdim edildi. Toplu fotoğraf çekimlerinin ardından kokteyl sona erdi.

Bu haber toplam 2434 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT