1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Sedat Sönmez: Sönmez Tent Kullanan Ülkeler Çoğalıyor
Sedat Sönmez: Sönmez Tent Kullanan Ülkeler Çoğalıyor

Sedat Sönmez: Sönmez Tent Kullanan Ülkeler Çoğalıyor

Sönmez Group şirketleri içinde bulunan Sönmez Tent ülkemizdeki hemen her AFAD birimi ile ve yurt dışındaki pek çok afet sonrası yardım kuruluşu ile çalışan, bu kurumlara afet sonrası yardım çadırları sağlayan bir firma.

A+A-

Sönmez Group şirketleri içinde bulunan Sönmez Tent ülkemizdeki hemen her AFAD birimi ile ve yurt dışındaki pek çok afet sonrası yardım kuruluşu ile çalışan, bu kurumlara afet sonrası yardım çadırları sağlayan bir firma. Bu firmanın ürettiği çadırlar ile doğal afet sonrasında bölgede acil müdahale alanları oluşturulabiliyor ve bölgeye gelen sağlık ekipleri rahat çalışabilecekleri bir ortam edinmiş oluyor. Bu çadırlar daha önceleri yerel üretim olmadığı için yurt dışından oldukça yüksek meblağlara ithal edilmekteydi. Fakat yapılan bu girişim sayesinde artık yerli üreticiden oldukça kolay ve ucuz bir şekilde sipariş edilebiliyor.

“AFAD ile Çalışmak Gurur Veriyor”

Sönmez Group CEO’su Sedat Sönmez ile yaptığımız röportajda “ Ülkemizin en faydalı ve çalışkan sivil toplum örgütlerinden birisi AFAD. AFAD ile çalışmak gurur veriyor. Ülkemizde yaşanan doğal afetler gibi önemli ve toplumsal olaylara ilk müdahale eden ekip onlar. Onlar sayesinde binlerce can kurtarıldı AFAD’da görev yapan herkes benim gözümde birer kahramandır ve onların işlerini kolaylaştıracak olan bu yeniliği ülkemize getirmiş olmaktan gurur duyuyorum.” dedi. Bunun yanı sıra çalışmalarındaki başarılı sonuçları personelin işini severek ve özenle yapmasına, tasarlanan ürünlerin tasarımında kullanılan materyallerin kaliteli olmasına ve her ürünün dünya standartlarına uygun şekilde yapılmasına bağlıyor. Bu koşulları sağlayan herkesin başarılı olabileceğini düşündüğünü söyleyen Sedat Sönmez aynı zamanda böyle bir sektörde hizmet veriyor olmanın yatırımın ötesinde bir insani vasfı olduğunu ve çalışanların da bunu bildiğini bunun da işe yansıdığını ve kaliteyi arttırdığını da vurguladı.Afadlar için arama kurtarma çadırı ile birlikte mobil hastane çadırları ve dekontaminasyon çadırlarınında üretimini yaptıklarını söyledi .

Sönmez Tent Kullanan Ülkeler Çoğalıyor

Üretimine ülkemizde bulunmaması ve çok yüksek fiyatlara ithal ediliyor olması itibari ile 1997 yılında Sönmez Tent çatısı altında başlanan şişme yapılar günümüzde ihraç edilir hale gelmiştir. Uzun AR-GE çalışmalarından sonra TÜBİTAK ile yapılan işbirliği ile üretilen şişme yapılar bazı testlerden geçirilmiş ve başarılı bir şekilde bu testleri tamamlamıştır. Günümüzde ise Avrupa başta olmak üzere Ortadoğu ve CIS ülkelerine ihraç edilmektedir. Pek çok ülkeye ihraç ettiğimiz bu şişme yapılar ülkemizin de hemen her şehrindeki AFAD ekiplerine temin edilmiştir.

Bu haber toplam 2138 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT