1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. SASİDER’den Muharrem iftarı
SASİDER’den Muharrem iftarı

SASİDER’den Muharrem iftarı

Sarıyer Sivaslılar Derneği (SASİDER) "Muharrem Ayı" nedeniyle Cumhuriyet Mahallesi’ndeki İmam Hüseyin Cemevi’nde iftar yemeği verdi. İftara çok sayıda kişi katıldı.

A+A-

SASİDER Muharrem ayı nedeniyle İmam Hüseyin Cemevi’nde iftar yemeği verdi. İftara; SASİDER Başkanı Ali Genç ile derneğin yönetim kurulu üyeleri, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı ve Meclis Üyesi İsmail Erdem, Sarıyerli siyasetçilerden Opr. Dr. Cengiz Alp, Hülya Güntaş, mahalle muhtarları ve çok sayıda davetli katıldı. 

Ali Genç’ten Muharrem Ayı mesajı

ali-genc-sasider.jpg

SASİDER Başkanı Ali Genç, Muharrem Ayı nedeniyle yayınladığı mesajda, “İslam inancının en önemli aylarından biri olan Muharrem Ayı’nı ve Alevi vatandaşlar için matem orucunu yaşadığımız bu günlerde birlik ve beraberliğin pekişmesini, tutulan matem oruçlarının Allah katında karşılık bulmasını temenni ediyoruz” dedi.

Ali Genç şöyle devam etti: “Bugünlerin bize öğrettiği en önemli olgu, haksızlığa ve zulüme karşı gelip, her türlü kutuplaşmayı bir tarafa bırakmaktır.  Muharrem Ayı’nın 10. gününde Kerbela'da tarihin gördüğü en acı katliamlardan biri yaşanmış, Hz. Peygamberimizin (SAV) sevgili torunu Hz. Hüseyin ve çoğu Ehl-i Beyt'ten 72 mü'min acılara maruz kalmış ve canlarını verirken, bize de hak ve adaleti miras bırakmıştır.

ali-genc-sasider-iftar.jpg

Bu elim hadise ırkı, mezhebi ve ideolojisi ne olursa olsun bütün Müslümanların asırlardır dinmeyen ortak hüznü ve ortak acısı olagelmiştir.

Bugün bizlere düşen, mezhepsel ayrılıklar üzerinde durmaksızın birliğimizi, beraberliğimizi korumak ve savunmaktır. Bu gayeyle millet olarak geçmişte yaşanan bu üzücü olaylardan kendimize ders çıkarmalı ve bu güzel duygularımızı daha da pekiştirmek adına üzerimize düşen ne ise onu yapmalıyız.

Acısını ortakca yaşadığımız Ehl-i Beyt'in tüm mensuplarını, Kerbelâ şehitlerini ve bütün şehitlerimizi rahmetle anıyor, Muharrem Ayı’nın, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın daha da pekişmesine vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan diliyoruz.

Tutulan oruçların kabul ve makbul olmasını dileriz.”

Bu haber toplam 1104 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT