1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Sarıyerli yazar canlı yayında beyin kanaması geçirdi - VİDEO
Sarıyerli yazar canlı yayında beyin kanaması geçirdi - VİDEO

Sarıyerli yazar canlı yayında beyin kanaması geçirdi - VİDEO

62 yaşında okur yazar olup kitap çıkaran Nazmiye Kocakulak kitabının tanıtımı için çıktığı canlı yayında beyin kanaması geçirdi.

A+A-

Sarıyer’de Belediyenin açtığı el sanatları kursuna giderken, 62 yaşında okuma-yazma kursunu da bitiren Nazmiye Kocakulak acı dolu hayat hikayesini konu alan "Tek Başına" isimli kitap yazmıştı. Sarıyer Belediyesi’nin katkılarıyla basımı yapılan kitabın TV8’deki tanıtımı sırasında heyecanlanınca beyin kanaması geçirdi.

Hayat mücadelesini anlatan ve çıkardığı "Tek Başına" isimli kitaptan elde edeceği gelirle küçük bir ev alıp kiradan kurtularak, engelli iki çocuğuna bakmayı hayal eden Kocakulak'ı talihsizlikler bırakmıyor. Kitabının tanıtımı için Yılmaz Morgül'ün sunduğu televizyon programına katılan Kocakulak, programa konuk olarak gelen İbrahim Erkal'ın, Yılmaz Morgül'le beraber konser düzenleyeceklerini ve konserden elde edilen geliri kendisine bırakacağını söylemesi üzerine heyecanlandı. Sevinç ve heyecana dayanamayan Kocakulak, yayın sırasında bir anda fenalaşarak hastaneye kaldırıldı.

Katıldığı yayından Okmeydansı Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Kocakulak'ın, burada yapılan ilk müdahalenin ardından beyin kanaması geçirdiği öğrenildi. Beyin kanaması geçiren Kocakulak'ın sol tarafının felç geçirdiği tespit edildi.. Yoğun bakımdan çıkarılan Kocakulak, ikinci bir beyin kanaması geçirme ihtimaline karşı hastanede tedavi altında tutuluyor.

Sarıyer Belediyesi tarafından Kocakulak'ın “Tek Başına” isimli kitabının tanıtımı için düzenlenecek program da rahatsızlık geçirmesinden dolayı iptal edildi.

Bu haber toplam 2188 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT