1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Sarıyerli yarım asırlık çiftlerin mutluluk tüyoları
Sarıyerli yarım asırlık çiftlerin mutluluk tüyoları

Sarıyerli yarım asırlık çiftlerin mutluluk tüyoları

Sarıyer Belediyesi 14 Şubat sevgililer günü dolayısıyla düzenlediği etkinlikte yarım asrı birlikte geçiren 14 çifti Sarıyer’in önemli restoranlarında misafir etti.

A+A-

Çiftlere bu anlamlı günde eşlik eden Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem, etkinlik hakkında şunları söyledi: “Bugün 14 Şubat "sevgi günü" biz Sarıyer Belediyesi olarak Sevgililer Günü demiyoruz. Çünkü bu günlerde hem ülkemizin hem de dünyanın sevgiye çok ihtiyacı var. Sevgi her gün lazım bize, o yüzden biz de Şükrü Başkanımızın talimatıyla sembolik olarak Sarıyer’de yaşayan, 50 yıllı aşkın süredir aynı yastığa baş koyan 14 çiftimize çok küçük bir jest yaparak onları baş başa yemeğe çıkardık. Çiftlerimizde sağ olsunlar bizi kırmadılar, davetimizi kabul ettiler" dedi.

Sarıyer’in Asırlık Çiftlerinden Mutluluk Tüyoları 
Geceye katılanların her biri en az 50 yılını birlikte geçirmiş çiftlerden oluştu. Bu çiftlerin ortak noktası ise uzun yıllar sorunsuz yürütmeyi başardıkları evlilikleri. Peki, nedir uzun soluklu bir evliliğin sırrı? Mutluluğun sırrını asırlık çiftler verdi.

sevgi-gunu-ic.jpg

50 yıllık evli olan çiftlerden Gülten Altıner evliliğin uzun süreli olmasının sırrının karşılıklı anlayış ve sevgiden geçtiğini söyledi ve ekledi: “Biz birbirimizi çok sevdik, yok günümüzde birbirimize destek olup hayatı paylaştık. Birde aşkımızın meyveleri çocuklarımız olunca birbirimize daha sıkı sarıldık. Bu da uzun süreli evliliğimizin temelini oluşturdu”  

1934 Sarıyer doğumlu olan Dursun Ali Baran 53 yıldır eşi Melek Baran ile evliliklerini sürdürüyor. Dursun Ali Baran’a uzun süre evli kalmalarının sırrını sorulduğunda ise eşini işaret etti. Baran, “Onun hamaratlığı, merhameti ve cömertliği sayesinde evliliğimiz ayakta kaldı” diyerek sözlerini tamamladı.

Diğer bir restoranda yemek yiyen diğer çift ise İbrahim ve Fatma Balcı çifti oldu. Onlara mutluluğun ve uzun soluklu evliliğin sırrını sorulduğunda ise cevap diğerlerinden farklı olmadı. Uzun soluklu bir evliliğin yolu asırlık çiftlerimize göre karşılıklı sevgi ve saygıdan geçiyor.

 

Bu haber toplam 3304 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT