1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 'Sarıyer'i Lemi Çelik yönetiyor'
Sarıyeri Lemi Çelik yönetiyor

'Sarıyer'i Lemi Çelik yönetiyor'

Alınan kötü sonuçlardan sonra gönderilen Teknik Direktör Erdem Acar’ın yardımcısı Tevfik Gelgeç Sarıyer Manşet’e bomba açıklamalarda bulundu.

A+A-

 

Alınan kötü sonuçlardan sonra Sarıyer Spor Kulübü’nden gönderilen Teknik Direktör Erdem Acar’ın yardımcılığını yapan Tevfik Gelgeç Sarıyer Manşet Gazetesi Spor Müdürü Cüneyt Gül’e konuştu. Sezon başından beri kötü gidişatın asıl sebeplerinin neler olduğu ile ilgili konuşan Gelgeç,  Sarıyer’i torpille yapılan transferlerin bu duruma getirdiğini söyledi.
 
“Transferlerde torpiller ön planda tutuldu”
Kötü gidişatın en önemli sebeplerinden birinin torpillerle yapılan transferlerin olduğunu belirten Gelgeç, “Erdem hoca ile birlikte sezon başında başkana yapılacak olan transferlerle ilgili liste verdik. Teknik heyet olarak bunları alın dedik. (Bandırma Spor’dan Koray Kurt, İst. Güngören Spor’dan Semih Türe, Giresun Spor’dan Uğur İşker, Malatya Spor’dan Eren Gönül, Bolu Spor’dan Ömer Çuğ) Bu oyunculara yönetimden bazı kişiler olur verdikleri halde bu transferler nedense gerçekleşmedi. Hâlbuki bu üst düzey futbolcuların maliyeti de çok ekonomikti. Sonradan amatör ligden torpille 4-5 futbolcu alındı. Teknik ekibe başkan tarafından oyuncu dayatıldı. Şunu oynatın, bunu oynatın diye bize baskı kuruldu. Birileri istiyor diye o oyuncuları oynatamazdık” dedi. 

tevfik_gelgec_cuneyt_gul.jpg

“Kulübü aslında Lemi Çelik yönetiyor”
Sarıyer’de tüm gelişmelerin perde arkasında ise Lemi Çelik’in olduğunu vurgulayan Gelgeç, “Yılların Sarıyer Spor Kulübü şimdi siyasi diyaloglarla buraya gelmiş olan Lemi Çelik’in eline bırakılmış. Yönetim falan hikâye, perde arkasında Lemi Çelik var. Belediye başkanından korumalı olduğu için kulüp başkanı bile sesini çıkartamıyor. Başkan sezon sonunda göndereceğim diyordu ama gönderemedi. Mesela çok önemli bir detay, bizim işimize son verildikten sonra Lemi Çelik, belediye başkanı Şükrü Genç’e giderek futbolcuların 4 maçlık maç başlarının ödenmesini ve kesilen cezaların kaldırılmasını istiyor. Tüm istekler çok hızlı bir şekilde yerine getiriliyor. Tepecik deplasmanında teknik hoca olarak sahaya çıkıyor. Maç içerisinde hakeme yaptığı küfür ve hakaretler sonucu sahadan atılıyor. Ama nedense Lemi Çelik, Sarıyer’de vazgeçilmez adam oluyor” diye konuştu. 

“Başkan bizi yıldırmaya çalıştı başarısızlık geldi”
Başkan Saffet Akkoyun’un kendilerine karşı sezon başından beri tavırlı davrandığını belirten Gelgeç, “Sezon başı transfer konusunda, kampta ve kamp sonrası yıldırma taktikleri uyguladı. Madem bizi istemiyordun neden sezon başlamadan demedi?  Bizim önerdiğimiz hiçbir transferi gerçekleştirmedi.  Kampa bizim onay vermediğimiz amatör futbolcuları metazori gönderdi. Ligler başladığında birçok maç öncesi hem teknik ekibe hem de futbolculara hiçbir yerde tasvip edilmeyecek çıkışlar yaptı. Tüm bu olumsuzluklara karşın başarısızlıklar geldi” dedi. 

“Yönetim sahayı TV dizisine kapattı, idmana çıkamadık”
Yönetim sahayı “Kayıp Şehir” diye bir TV dizisine tahsis etmiş. Düşünebiliyor musunuz bu yüzden idmana çıkamadık. Kritik Çankırı Spor maçı haftası Perşembe ve Cumartesi günü için stat da antrenman yapmak istedik. O zaman ki genel kaptan gerekli izinleri aldı. Ama bir dizi çekimi yapıldığı için ne Perşembe ne de Cumartesi günleri idman olanağı bulamadık. (Duyduğumuza göre diziden tesisleri kullanım ücreti alınmamaktaymış) Biz de diğer tesislerde çalışmamızı yapmak zorunda kaldık.

“Ethem’in neden gönderildiği önemli”
Son olarak devre arasında Sarıyer’den gönderilen Kaleci Ethem Bayburt ile ilgili konuşan Gelgeç, “Aynı soruyu ben de kendi kendime soruyorum. Ethem gönderilebilir. Ama niye gönderildiği ile ilgili kamuoyuna bilgi verilmesi gerekir. Ethem’i gönderdiniz ise yerine ondan daha iyi olan kaleci almanız lazım. Küme düşmemesi mucizelere kalmış Diyarbakırspor’un kalecisi Osman Kurtuldu’yu alıyorsunuz. Geçen sene beğenilmeyen Gaziosmanpaşaspor’a gönderilen Cemre Atmaca’yı alıyorsunuz. Ya transfer açılamaz ise, gönderilen Ethem, Hüseyin, Tevfik, Turgay aranmayacak mı?” dedi.
Bu haber toplam 7650 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

9 Yorum