1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Sarıyer’e dört park daha
Sarıyer’e dört park daha

Sarıyer’e dört park daha

Sarıyer Belediyesi tarafından yaptırılan yeni parklar Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve çok sayıda kişinin katılımıyla hizmete açıldı.

A+A-

Zeki Müren’in ismi Yeniköy’de Sinan Şamil Sam’ın ismi ise Sarıdağ’da yaşayacak…

Sarıyer Belediyesi dört mahallede dört yeni park daha açtı. Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay’a bağlı Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapımları tamamlanan parklar yüzlerce Sarıyerlilerin katılımı ile hizmete sunuldu. 

Yeniköy’deki parka Zeki Müren, Poligon’daki parka Hulusi Kentmen, Sarıdağ’daki parka Milli Boksörümüz Sinan Şamil Sam’ın isimleri verilirken, Büyükdere’de açına bir parka ise eski mahalle muhtarı Hikmet Bayrak’ın ismi verildi.

sariyer-park3.jpg

Şükrü Genç; Parklarınıza sahip çıkın

Hafta sonu yapılan açılışlarda konuşan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, "Biz kapınızdaki temizlik görevlisine kadar size hizmet veren bir ekibiz. Açılışını yaptığımız dört parkın ardından önümüzdeki haftalarda yine açılışlarımız devam edecek. Bu parkların sahibi de, onlara zarar verecek her türlü olayın önünde duracak olan da sizlersiniz. Ben başta Park Bahçeler Müdürlüğü olmak üzere tüm çalışma arkadaşlarıma teşşekür ediyorum" dedi.

Kurdeleyi çocuklarla birlikte kesti

Poligon Mahallesi’nde 184 metrekare yeşil, 75 metrekare oyun ve 32 metrekare fitness ve geniş oturma alanlarıyla toplam 400 metrekare alan üzerine kurulu olan park açılışına ilgi büyük oldu. Poligon mahallesinde yapılan Kuyulu parkının adının Hulusi Kentmen olarak belirlendiğinin bilgisini de veren Başkan Genç, açılış kurdelesini çocuklarla birlikte kesti. 

Zeki Müren Parkı Yeniköy’de açıldı

Türk Sanat Müziği’nin unutulma ismi Sanat Güneşimiz, Zeki Müren’in adı Yeniköy’de adına açılan parkta veridi.  Zeki Müren Parkı toplam 1385 metrekare alana kuruldu. Tesiste, 80 metrekare oyun, 679 metrekare dinlenme alanı bulunuyor. Yaya yolu ile Yeniköylülerin hizmetine açılan parkta, ayrıca 82 metrekare fitness ve 444 metrekarelik yeşil alana sahip.

Daha önce de yeşil alan olarak faaliyetini yürüten bölge baştan aşağı yenilenmesinin yanı sıra çocukların kullanımına göre büyütülüp, sek-sek ve denge gibi geleneksel çocuk oyunlarının oynanmasına yönelik tasarlandı.

sariyer-park2.jpg

Ünlü Boksör’ün İsmi Sarıdağ’da Yaşayacak

Sarıyer Belediyesi’nin Sarıdağ Davet Sokak’ta baştan aşağı yenilediği parka geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz Türk profesyonel ağırsıklet boksörü Sinan Şamil Sam’ın ismi verildi.  Annesi Sevim Sam’ın da katıldığı açılışta konuşan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç; “Keşke Sinan’da bugün aramızda olsaydı. Annesiyle birlikte adına açılan bu parktan denize bakabilseydi” dedi.

Daha da işlevsel hale getirildi

Daha modern, işlevsel hale getirilen parkta, oturma alanları, çocuk oyun alanı ve halı sahadan oluşuyor. Toplam 1800 metrekare üzerinde kurulu olan parkta 780 metrekare yeşil alan, 480 metrekare halı saha, 90 metrekare oyun alanı ve 450 metrekare ise dinlenme ve yürüyüş alanı bulunuyor.

Hikmet Bayrak’ın ismi Büyükdere ölümsüzleşti

Büyükdere Mühendis Şevket Sokak’ta komple yenileme çalışması yapılan parka Büyükdere’de yaklaşık 40 yıl muhtarlık yapan rahmetli Hikmet Bayrak’ın adı verildi. Muhtarların yoğun katılım gösterdiği parkta bir konuşma yapan Başkan Genç, “Muhtarlık yaparak halkın sevgisini kazanmış bir ismi bu parkta yaşatacağız” diyerek, muhtarların adının parklara verilmeye devam edileceğini de sözlerine ekledi.

Oyun gruplarının yanı sıra yetişkinler için de spor yapma imkanı bulunan park, 639 metrekare alanın içinde 225 metrekare yeşil alan, 174 metrekare dinlenme ve yürüyüş alanı, 159 metrekare oyun alanı ve 80 metrekare fitness alanından oluşuyor.

Bu haber toplam 4135 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT