1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Sarıyer'de Yenilikçi Emlak Ofisi
Sarıyer'de Yenilikçi Emlak Ofisi

Sarıyer'de Yenilikçi Emlak Ofisi

A+A-

Bu haberimizde sizlere, Sarıyer’in genelinde aktif olarak faaliyetlerini sürdüren, ikili ilişkileri çok iyi, hızlı çözüm odaklı, geleneksel meslek gereklerinin yanında çağın gerekliliği olan dijital alanda da pazarlama faaliyetlerini aktif olarak kullanan, bölgemizin sevilen genç esnaflarından Sarıyer Emlakçısı Gayrimenkul Ofisi, Emlak Danışmanı Mehmet ÖZTÜRK’ten ve çalışmalarından bahsedeceğiz. 1990 Trabzon doğumlu, KTÜ Bilgisayar Programlama bölümü mezunu olan Mehmet ÖZTÜRK, Sarıyer’i yeşili ve mavisiyle Karadeniz’e benzettiği için ayrı sevdiğini belirtiyor konusu açıldıkça.

Genç girişimci arkadaşımız, gayrimenkul sektörü ile 2012 yılında Ankara’da bir termal tatil projesinde devre mülk danışmanı olarak tanışmış. Geçen zaman içerisinde sektörde kendisini geliştirmiş ve daha aktif rol alabilmek için İstanbul’a taşınmış. Şimdiye kadar bir çok gayrimenkul firmalarından eğitim almış, pazarlama konusunda kendisini geliştirmiş aynı zamanda çağın gerekliliği olan dijital pazarlama olanaklarına da hakim olmayı ilke edinmiş. Kendisi ile yaptığımız söyleşi de ‘’ben ilgilendiğim gayrimenkulü, geleneksel emlak pazarlama argümanları ile müşterinin gelmesini beklemem; çağın imkanı olan dijital pazarlama reklamları ile, gayrimenkulün hitap ettiği yaş, ekonomi, yaşayış bölgesi gibi bir çok kriterlere özgü reklamlar oluşturarak müşteriye kendim ulaşırım. Müşterim, alakasız bir şekilde sosyal medya hesaplarında dolaşırken, birden benim tasarladığım ve içeriğini oluşturduğum reklamlar ile ilgisini çeker, irtibat kurmasını sağlar; alıcı ile satıcıyı, kiracı ile kiralayanı daha hızlı kesistiririm’’ diyor. Bu pazarlama alanına hakimliği ile, çevresinde ki ihtiyacı olan işletmelere dijital pazarlama hizmetleri de veren Öztürk, asıl hedefinin ‘’Sarıyer’de Emlakçı’’ denildiğinde profesyonel gayrimenkul danışmanı olarak bilinmek istediğini belirtiyor.

Emlak hizmeti verirken, alıcıyı da satıcıyı da memnun etmenin kurallarını açıklarken ‘’gayrimenkulü keşfe gittiğimde tüm verileri not alıyorum. Fiyat hakkında bir fikrim oluyor ancak dijital olanaklarla 2 iş günü araştırmalar yaparak mülkün net fiyatını çıkarıyorum. Bu fiyat üzerinden çok yukarı bir fiyat isterse gayrimenkul sahibi, portföyü almıyorum. Bu sayede alıcı da satıcı da gerçek fiyatlar üzerinden işlem yapmış oluyor. Kimse kimsenin hakkına girmemiş oluyor’’ dedi. Sarıyer satılık villa fiyatlarını değerlendiren Öztürk, evlerin eski olduğunu ama bölgenin İstanbul’un en yaşanılabilir ilçesi olduğunu düşündüğünü belirtti. Sarıyer’de Emlakçı hizmetleri veren Gayrimenkul danışmanı Mehmet ÖZTÜRK, gayrimenkul pazarlama ve temini alanında tecrübesi ve çağın imkanlarına olan ilgisi ile emlak işlerinde tercih edilebileceğinin altını çiziyoruz.

Bu haber toplam 2730 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

1 Yorum