1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 'Sarıyer’de spora siyaset bulaştı'
'Sarıyer’de spora siyaset bulaştı'

'Sarıyer’de spora siyaset bulaştı'

Sarıyer’in eski futbolcularından “Kıvırcık Mustafa” lakaplı Mustafa Salepçioğlu, Sarıyer Spor Kulübü’nü Sarıyer Manşet’e değerlendirdi.

A+A-

İETT’den Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da takım arkadaşı olan Salepçioğlu, 1980-1981, 1981-1982 sezonlarında Sarıyer Spor Kulübü’nde top oynadı.  Sarıyer’in birinci lige çıktığı 1981-82 futbol sezonunda takımın önemli birkaç futbolcusundan biri olan “Kıvırcık Mustafa” lakaplı Mustafa Salepçioğlu, şimdilerde de ise kulübü yakından takip ediyor. Sarıyerli kimliği ile de bilinen, spor ve siyaset camiasında da oldukça sevilen Salepçioğlu, Sarıyer Spor Kulübü’nde oynadığı dönem ile kulübün şimdi içinde olduğu bu günkü durumunu Sarıyer Manşet’e değerlendirdi.

Kulüpte eski hava kalmadı
Sarıyer’in son dönemlerde belediyenin de etkisiyle kötü yönetildiğini belirten Salepçioğlu, “Ne yazık ki kulüpte olumlu bir hava yok. Yönetimle futbolcular arasında müthiş bir diyalog vardı. Bizim dönemimizde tam bir profesyonellik hâkimdi. Futbolcuya verilen sözler tutulurdu. Primlerimizi deplasman dönüşünde otobüste aldığımızı hatırlıyorum. Futbolcuda motivasyon artıyordu. Bu da beraberinde başarıyı getiriyordu” dedi.Spora siyaset bulaştı, hiç olmayacak kişiler kulübü yönetti
Özellikle Şükrü Genç’in belediye başkanlığından sonra kulüp yönetiminde siyasi bir havanın estiğini vurgulayan Salepçioğlu, “2009’da CHP’li bir meclis üyesi olan İbrahim Bozan başkan oldu. Sarıyer’e emek veren birçok kişi yönetime alınmadı. Hatır gönül işiyle yapılan yönetimle yüksek fiyatlarla birçok gereksiz transfer yapıldı. Kulübü 4,5 milyon TL’lik tahmini bir bütçeyle devralan yönetim yaklaşık 1,2 Milyon TL’lik bir borçla bıraktı. Hiç olmayacak kişiler yönetimde etkin oldu. Kulüp farklı yönlerde kullanılmaya başlandı. Mesela CHP’den başka bir ilçede belediye başkan adayı olan birisi kulüpte etkin bir göreve getirildi” diye konuştu.

Yolsuzluk operasyonu Sarıyer taraftarını çok üzdü
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in kulübe gerekli katkıyı sağlamadığına ve camianın bundan rahatsızlık duyduğuna değinen Salepçioğlu, belediyedeki yolsuzluk operasyonunun Sarıyer Spor Kulübü’ne sıçramasına da çok üzüldüğünü söyledi. Salepçioğlu, “30 yılı aşkındır bu kulübün içindeyim. Sarıyer’in tarihine yakışmayan bir olay oldu. Belediyenin hataları kulübe sıçradı. Mali Şube ekipleri kulübe baskın düzenledi. Sarıyer tarihinin kara bir lekesidir bu. Kulübün kimlere teslim edildiği net bir şekilde ortaya çıktı. Sarıyer taraftarını üzen bir durum” dedi.

Spora siyaset karıştırılmamalıdır
Belediyelerin kulüpler için oldukça önemli olduğuna değinen Salepçioğlu, “Kulüpler o semtin markalarıdır. Spora siyaset karıştırılmamalıdır. Siyasi düşüncelerine bakılmadan faydalı olacak kişiler bir çatı altında toplanmalıdır. Ama Şükrü Genç döneminde bu yapılmadı. Yıllarını Sarıyer’e vermiş dostlarımız dışlandı. İnsanlar küstürüldü. Belediye başkanının siyasi arkadaşının oğlu, kulüple hiç ilgisi olmayan kişi; genel kaptanlık gibi bir merciye getirildi” dedi.Başbakanla Sarıyer’i konuşuyoruz
İETT’den eski takım arkadaşı olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’la da abi kardeş ilişkilerinin devam ettiğini ve telefon görüşmeleri yaptığını söyleyen Salepçioğlu, “Başbakanımız da Sarıyer’i soruyor. Kendisine Sarıyer Spor Kulübü ile ilgili bilgiler aktarıyorum” dedi.

Bu haber toplam 6170 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT