1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Sarıyer'de muhteşem kutlama!
Sarıyer'de muhteşem kutlama!

Sarıyer'de muhteşem kutlama!

Cumhuriyet'in kuruluşunun 93. yıldönümü Sarıyer’de büyük bir coşkuyla kutlandı.

A+A-

Sarıyer'de büyük bir coşkuya dönüşen kortej yürüyüşünde açılan dev Türk Bayrağı vatandaşlar tarafından gururla taşındı. Her yıl binlerce Sarıyerliyi bir araya getiren 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlaması için Kefeliköy'den Sarıyer Merkez'e kadar uzanan kortejde gencinden yaşlısına alanı dolduran vatandaşlar ellerinde Türk bayrakları ve meşalelerle, dillerinde marşlarla Cumhuriyete sahip çıktıklarını bir kez daha gösterdi.

Balıkçı tekneleri denizden eşlik etti

Sarıyer'de faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları, spor kulüplerinin yanı sıra Sarıyer Belediyesi çalışanlarının tek yürek olduğu korteje balıkçılar da denizden eşlik ettiler.

muhtesem3.jpg

Başkan Genç; Birlikten Cumhuriyet Doğar

Belediye Başkanı Şükrü Genç; yaptığı açıklamada Birlikten Cumhuriyet Doğar dedi. Başkan Genç: “Türkiye Cumhuriyeti 93 yaşında. Cumhuriyeti senede bir kez veya sadece sloganlar eşliğinde kutlamak yerine yaşam biçimi yaptığımızda, gerçek anlamı ortaya çıkacaktır. Yaşam biçimine dönüşen ve insanlar tarafından özümsenen cumhuriyet, yaşadığımız terör, darbe girişimi ve diğer tüm sorunları mutlaka en aza indirecektir. Geleceğin inşası yine cumhuriyetin ilkelerine sımsıkı bağlı kalmaktan geçmektedir. Cumhuriyet değerlidir” dedi.

muhtesem4.jpg

Fener alayı ile başlayan kutlama, Teoman ve Grup 27 konserleriyle son buldu

Bu haber toplam 2788 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT