1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Sarıyer’de Keyifle Gezilecek Yerler
Sarıyer’de Keyifle Gezilecek Yerler

Sarıyer’de Keyifle Gezilecek Yerler

A+A-

İstanbul’un en güzel ilçelerinden Sarıyer bir yanda Boğaz kıyısı eşsiz sahil şeridi, bir yanda da Sarıyer Sırtları diye anılan yüksek bölgeleri ile İstanbul’un içinde, İstanbul’dan nispeten uzak bir gezi yeri olarak hem şehir dışından gelenlere hem de İstanbullulara keyifli anlar yaşatabiliyor.

İstanbul’un gezilecek yerleri içinde bulunan Sarıyer’e gelirken; Beşiktaş, Şişli, Eyüp gibi üç komşu ilçenin birinden gelirsiniz ki bunların tümü görülmeye değer birçok turistik değer barındıran ilçelerdir.

Sarıyer’in en meşhur noktası, meşhur Sarıyer Börekçisi ve Sarıyer Muhallebicisi başta olmak üzere birçok kafe, restoran, ören yeri, mesire yerinde de Sarıyer’in lezzetlerine doyabilirsiniz. Beşiktaş’tan Karadeniz sınırına kadar çokça balıkçı da uğrak noktası.

Komşu ilçede; Beşiktaş araç kiralama yaparak sahil şeridinden gelebileceğiniz Boğaz hattında sıra sıra dizili yalılar ve mekanlar sizleri karşılayacaktır. Boğazın park halindeki teknelerine selam çakabileceğiniz yolun devamında Sabancı Müzesi, Sadberk Hanım Müzesi, Ural Ataman Klasik Otomobil Müzesiz gibi üç önemli müze de yolunuza çıkacaktır. Kuruçeşme’nin eğlence hayatının önemli mekanlarını da görüp geçeceğiniz yolun devamında ta Kilyos’a kadar ilerleyebilirsiniz. Rumeli Feneri ve Demirciköy de Sarıyer’in Karadeniz Kıyısındaki en ünlü sahil bölgeleridir ve ikisi de birbirinden güzeldir.

İstanbul’a uçakla şehir dışından gelen konuklar genelde rent a car işini, Atatürk Havalimanı araç kiralama hizmetlerinden faydalanarak çözüyor olsa da, toplu taşıma ile de buralara ulaşmak mümkün. Yeşilköy’den metro ile herhangi uygun bir duraktan metrobüse aktarma yapabilir, burada da Zincirlikuyu / Gayrettepe durağından dolmuşla ilçe merkezine ve civarlara ulaşabilirsiniz.

Sarıyer’de görülmesi gereken yerlerin bir diğeri de Tarabya civarı ve Zekeriyaköy bölgesi olarak sıralanabilir. Şehrin en nezih bölgelerini oluşturan bu bölgede özellikle ikametgahlar yer almakta.

Türkmenbaşı Milli Parkı, Sarıyer Ormanları, Zekeriyaköy Ormanları, Kilyos Ormanı, Belgrad Ormanı, Kuzey Ormanları gibi çokça yeşil alan ve doğal parkur da doğa severlerin ziyaretine müsait olarak ilçede ve civarında bulunuyor.

Özetle denizden, dağlara, yeşil doğanın ormanlarından, belediyelerin parklarına, restoranlardan, balıkçılara, kahvaltıcılardan, gece hayatının dinamik noktalarına, çok gürültülü curcurunalı bölgelerinden, İstanbul’un en sessiz noktalarına kadar çeşitli alternatifler; sarıyer’de görülecek yerlerin başında yer alıyor. Hafta içi ya da hafta sonu fark etmeksizin İstanbul’un en güzel ilçelerinden birisi olan Sarıyer misafirlerini güzel ağırlıyor. Otobüslerin, dolmuşların yanı sıra araç kiralama için de Sarıyer merkezde çeşitli seçenekler bulunuyor. Trafiğin merkezde sıkıntılı, uzaklarda ise oldukça rahat olduğunu berlitmekte fayda var.

Bu haber toplam 6521 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT