1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Sarıyer’de CHP değil 'SEVGİ' kazandı!
Sarıyer’de CHP değil SEVGİ kazandı!

Sarıyer’de CHP değil 'SEVGİ' kazandı!

Yerel seçimler yaklaşırken, mevcut Belediye Başkanı Şükrü Genç’i bir daha aday görmek istemeyen CHP’liler, 5 yılda yapılan hataları raporlayarak genel merkeze sundu.

A+A-
Rüşvet iddialarının yanı sıra Eczacıbaşı ve Kaçak Plaza başta olmak üzere plan tadilatlarındaki şaibeli iddiaların ağırlıkta olduğu raporda Şükrü Genç’in, CHP’yi Sarıyer’de büyük oy kaybına uğrattığı belirtiliyor.

Sarıyer Manşet’e gelen bilgilere göre; CHP’nin önde gelen isimleri tarafından hazırlandığı belirtilen ve Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na ulaştırılan dosyada; partililer, verdiği hiçbir sözü tutmayan Şükrü Genç’in adaylığının CHP için intihar olabileceği vurgusunda bulunuyor. Sarıyer’de 20 yıl sonra kazanılmış bir belediyeyi bir daha kaybetmek istemeyen CHP’liler raporda sık sık 1989 ile 2009 arasında bağlantı kurarak yapılan hatalara değiniyor.

sevgisukrui1.jpg
 
Sarıyer’de CHP değil, SEVGİ kazandı!
Raporda; Şükrü Genç’in seçilir seçilmez CHP’lileri yok saydığı vurgusu yapılarak, partililer ile Şükrü Genç arasındaki büyük çatlağa dikkat çekiliyor. Seçim sonrasında Genç’in kadrosunu, belediyeden büyük ihaleler alan müteahhitler tarafından oluşturulduğunu belirten CHP’lilerin asıl hedefindeki isim ise İmardan Sorumlu Başkan Yardımcılığı yapan Sevgi Atalay oldu. CHP oylarında büyük düşüş yaşandığı belirtilen raporda, “Sarıyer’de CHP değil, SEVGİ ATALAY kazandı!” şeklinde ifadeler kullanılarak CHP’ye seçim kaybettirecek imardaki bazı örnekler veriliyor.
 
Eczacıbaşı ve Kaçak Plaza gerçeği Kılıçdaroğlu’nun önünde  
Kılıçdaroğlu ve genel başkan yardımcılarına sunulan raporda, şaibeli iddiaların olduğu ve büyük orman katliamının yaşandığı Eczacıbaşı’na sağlanan rant yer kaplıyor. Villa ve rüşvet iddialarının olduğu raporda Eczacıbaşı’nın söz verdiği belediye binası için sözünü de her nedense tutmadığı ancak gerekli tüm izinleri aldığı belirtiliyor. Rapordaki bir diğer konu ise yıllardır kaçak durumdaki Windowist Tower’ın tüm iddialara rağmen yasallaştırılmaya çalışılması oldu.
 
Genç’in çocuklarına ait firmanın aldığı işler raporda 
7 Kasım’daki ağır ceza davası ve CHP’li Hayati Kaptanoğlu ile Hacı Mehmet Bayraktar’ın denetim komisyonunda tespit ettikleri usulsüzlükler de raporda Kılıçdaroğlu’na sunulan konular arasında. Rapordaki bir diğer konu ise Şükrü Genç’in çocuklarının sahip olduğu AKS İnşaat’ın belediyedeki imar durumunu kullanarak aldıkları işlerin bulunduğu ileri sürülüyor.
 
Raporda burada yazmayacağımız ancak gündeme geldiğinde CHP’yi tüm Türkiye’de zor durumda bırakacak iddiaların olduğu da belirtiliyor. 
 
Bu haber toplam 6585 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

7 Yorum