1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Sarıyer'de Aziz Nesin'lik olay...
Sarıyerde Aziz Nesinlik olay...

Sarıyer'de Aziz Nesin'lik olay...

Sarıyer’de tam Aziz Nesin’lik bir olay yaşandı. 40 yıllık CHP’lileri Sarıgül’e ANAP’lı diye tanıttılar.

A+A-

Yerel seçimler yaklaşınca siyasi arenada oldukça ilginç gelişmeler yaşanıyor. Sarıyer’de yaşanan olay tam bir komediye dönüştü. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in finansörlüğünde gerçekleştirilen kahvaltıda, yıllardır CHP’li olduğu herkes tarafından bilinen çok sayıdaki kişi, Mustafa Sarıgül’e Anavatan Partili olarak tanıtıldı.

ic1-002.jpg

Yılların CHP’lilerini ANAP’lı yaptılar!

CHP örgütünün desteğini büyük oranda kaybeden CHP Sarıyer Belediye Başkan Adayı Şükrü Genç, farklı alternatifler arıyor. Eski Özel Kalem Müdürü Bayram Ali Koçoğlu ve farklı birkaç kişi adına İstinye’deki Cevahir Tesisleri’nde kahvaltı organizasyonu düzenlendi. Organizasyona önce eski ANAP’lılar davet edildi. Hatırı sayılır isimler, AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Sedat Özsoy’u destekledikleri için daveti geri çevirince, bu kez de Mustafa Sarıgül’e rezil olmamak için ANAP’lıların yerine CHP’liler ve bazı mahalle dernek kooperatiflerinin yöneticileri çağrıldı. Yapılan konuşmalarda kahvaltıya gelen kişiler ANAP’lıymış gibi gösterilince tam bir şaşkınlık yaşandı.
 

CHP’liler tepki gösterdi

CHP ilçe yöneticileri ise kahvaltıya katılmama kararı aldı. İlçe Başkanı Mehmet Deniz’in ise Mustafa Sarıgül’ün ricası üzerine gittiği öğrenildi. Sarıyer Manşet'i arayan CHP’li bir yönetici ise, “Tam bir komedi yaşıyoruz. Belediye başkanı önce kendi örgütünün desteğini alsın. Bu yenilgiyi kabul etmektir. Seçim AK Partili Sedat Özsoy’a hayırlı uğurlu olsun. İçimiz kan ağlıyor. Partiyi bu hale getirenler utansın” diye tepki gösterdi.
Bu haber toplam 6569 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

6 Yorum