1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Sarıyer yine borçlanacak!
Sarıyer yine borçlanacak!

Sarıyer yine borçlanacak!

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, meclisten 87 Milyon TL borçlanma yetkisi alıyor.

A+A-

Türkiye’nin en borçlu belediyeleri arasında bulunan Sarıyer Belediyesi seçimin hemen ardından dozajı daha da arttırdı.

Belediye Başkanı Şükrü Genç, belediye binasının inşaatında kullanılmak üzere belediye meclisinden hem İller Bankası, hem de özel bankalardan kullanılmak üzere iki farklı borçlanma yetkisi alacak.

 
CHP grubunun önerisiyle sonradan dün gerçekleştirilen meclis gündemine eklenen bu iki madde, Hukuk ve Bütçe komisyonuna havale edildi. Şükrü Genç, perşembe günü yapılacak olan meclis toplantısında kesin yetkiyi almış olacak. Sarıyer Belediyesi’nin borcu her fırsatta eleştiri konusu olurken, yeniden yapılacak olan borçlanma tartışma konusu oldu.

Gözler AK Parti grubuna çevrildi

Sarıyer halkı borçlanmayı tartışırken, gözler AK Parti grubuna çevrildi. Bilindiği gibi geçtiğimiz dönem İBB Meclis Üyesi Halil Canarıkan, Cemil Özbalta, Fuat Bay, Mehmet Çakır ve Hüseyin Coşgun gibi isimler Sarıyer’in daha çok borçlanmaması için bu gibi konularda muhalefet ediyorlardı. Şimdi ise 87 Milyon TL gibi büyük bir rakama karşı AK Parti grubunun takınacağı tavır merak ediliyor.
 
Öte yandan AK Parti Meclis Üyesi Hüseyin Coşgun, verdiği önerge ile belediyenin toplam borcu ile ilgili Şükrü Genç’ten bilgi istedi.
 
Hatırlanacağı gibi 2009’da toplam 105 milyon TL olan belediyenin borcu son 5 yılda 230 milyon TL’ye ulaşmıştı.
Bu haber toplam 3263 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

4 Yorum