1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. SARIYER YARDIMA HAZIR!
SARIYER YARDIMA HAZIR!

SARIYER YARDIMA HAZIR!

Elazığ'da yaşanan depremin ardından Sarıyer Belediyesi'nden 'yardıma hazırız' mesajı geldi.

A+A-

Elazığ’da meydana gelen 6,8 büyüklüğünde depremle Türkiye tek yürek oldu. Deprem anından itibaren Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç de gece boyunca bölgedeki yetkililerle sürekli irtibat halindeydi. Sarıyer Belediyesi’’ne bağlı sivil savunma ekipleri de ihtiyaç halinde deprem bölgesine gitmek için hazır bekliyor.

Desteğe hazır bekleyen Sarıyer Belediyesi’nden yapılan açıklamada da şu ifadelere yer verildi:

Merkez üssü Elazığ olan ve birçok ilde hissedilen deprem dolayısıyla bütün ülkemize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara ise acil şifalar diliyoruz.
Deprem haberini aldığımız andan itibaren başta Belediye Başkanımız Sayın Şükrü Genç olmak üzere tüm çalışanlarımızla birlikte süreci yakından takip ediyoruz. Başkanımız Şükrü Genç Elazığ il ve ilçe belediye başkanları ve ilgililerle görüşerek bütün imkânlarımızla yardıma hazır olduğumuzu bildirmiştir. İlgili makamlarla irtibatımız devam etmektedir.
Dayanışma duygusu ile belediyemize ilettiğiniz yardım toplama taleplerini büyük bir mutlulukla karşılıyoruz. Sürecin genel sorumluları olan Valilik ve AFAD ihtiyaç bilgilerini paylaşmaktadır. Gereğinden fazla yardım ulaşması durumunda kontrolünün doğru yapılamaması, doğru yerlere yönlendirilememesi söz konusu olduğundan ihtiyaca yönelik davranmak gerekmektedir.
Resmi kurumlardan ek yardım talebi gelme ihtimali nedeniyle sivil savunma ekibimiz destek için hazır durumda beklemektedir. Talep geldiği takdirde vatandaşlarımıza gerekli duyurular yapılacaktır.
Toplumumuzun en önemli duygusu olan dayanışma ruhu ile yaraları hızlıca saracağız.
Yaşanan afet durumlarından gerekli dersi çıkarmamız gerçeğini unutmadan, bütün ülkemize bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Bir kez daha yaşamını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dileriz.

Bu haber toplam 14257 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT