1. HABERLER

 2. SEKTÖREL

 3. Sarıyer vs Gaziantepspor Takım Karşılaştırması
Sarıyer vs Gaziantepspor Takım Karşılaştırması

Sarıyer vs Gaziantepspor Takım Karşılaştırması

Sarıyer vs Gaziantepspor Takım Karşılaştırması

A+A-

 

Ülkemizde aktif olarak top koşturan takımlar gelişim açısından son dönemlerde hızlanmıştır. Daha önceleri yıldız futbolcuları sadece 4 büyükler alabiliyorken, şimdilerde Anadolu takımları bile almaya başlamıştır. Özellikle Kayserispor, Kasımpaşa, Antalyaspor gibi takımları görüyoruz. Bunun yanında TFF 1. Lig’e gelmesi imkansız olarak görülen futbolcular da gelebilmektedir. Canlı maç izle Önemli takımlar 1. Lig’den Sportoto Süper Lig’e yükselmek için mücadele etmektedirler. Peki siz de istediğiniz bir takımı takip etmek ve keyifli zaman geçirmek istiyor musunuz? O zaman bu yazıya bakmalısınız çünkü burada Sarıyer vs Gaziantepspor takım karşılaştırması hakkında bilgi alacaksınız. Böylece istediğiniz gibi hangi takımı izleyebileceğinize karar vermiş olacaksınız.

Sarıyer Takımı Ne Tür Özelliklere Sahip?

 • İstanbul takımlarından biri olarak öne çıkan Sarıyer, çok uzun dönemler boyunca Süper Lig’de mücadele etmiştir.
 • Efsane kadrolarının olduğu zamanlar 4 büyüklerin en büyük rakiplerinden biri olmayı başarmıştır.
 • Uzun bir geçmişe sahiptir. Şu an alt liglerde mücadele etse de elinden geleni yaparak kulübün hak ettiği yere gelmesi için çabalamaktadır.
 • Kadrosunda genç isimler bulundursa da maçlara tecrübeli futbolcu ağırlıklı çıkmaktadır. Bunun yanında gençleri daha sonraki dakikalarda denemektedir.
 • Futbolcu yetiştiren en önemli Türk kulüplerinin başında gelmektedir. Belki de bu nedenle biraz daha alt liglerde mücadele etmektedir.
 • Bakıldığı zaman Ziraat Türkiye Kupası turnuvasına katılsa da istediğini elde edememektedir.

Gaziantepspor Takımı Ne Tür Özelliklere Sahip?

 • Geçtiğimiz sezon Sportoto Süper Lig’de mücadele eden Gaziantepspor, o sezon ligde son sırayı alarak TFF 1. Lig’e gerilemiştir.
 • Şimdi Gaziantep Büyükşehir Belediyespor ile aynı ligde, yani TFF 1. Lig’de top koşturan Gaziantepspor, yılda 2 kez derbi oynayacaktır.
 • Gaziantep halkının bu noktada ikiye bölündüğünü söylemek doğru olacaktır. Ayrıca söylemeliyiz ki geçen seneki kadroları kalmamıştır. Pek çok futbolcu ile yollar ayrılmıştır.
 • Kadro olarak kaliteli bir yapıya sahip olsalar da bu sezon geri yükselme başarısı gösteremeyecek gibi duruyorlar.
 • Ateşli taraftar grubu baskısı ile kaliteli futbolcular alıp gelecek sezon için Sportoto Süper Lig hedefi koyacaklardır.

Genel bakış: Takımlarımızı incelediğimiz zaman karşımıza iki güçlü ekip çıkmaktadır. Bir tanesi eski tarihi ile göz dolduran Sarıyer, bir tanesi de geçtiğimiz sezonlarda sürekli olarak Sportoto Süper Lig’de yer alan Gaziantepspor.  Heyecan dolu mücadeleler seyredebilirsiniz.

Bu haber toplam 491 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT