1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. SARIYER MANŞET'E ÇİRKİN KOMPLO!
SARIYER MANŞETE ÇİRKİN KOMPLO!

SARIYER MANŞET'E ÇİRKİN KOMPLO!

Sarıyer Manşet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Vedat Özdemir ile ilgili Facebook'ta sahte profil açan bazı kişiler çirkin bir oyunu sergilemeye başladılar.

A+A-
Geçtiğimiz günlerde Facebok'ta açılan ve Sarıyer Fiskos adı verilen sayfa ile tüm Sarıyerliler'e arkadaş daveti gönderildi. Gerçeklerden uzak ve dedikodu niteliğinde paylaşımlar yapılan hesaptan ise akşam saatlerinde Sarıyer Manşet Gazetesi Vedat Özdemir'in fotoğrafı ve isminin yer aldığı sözde mesajları içeren Photoshop'ta tasarlanan sayfa görüntüleri paylaşılmaya başlandı. 
 
Paylaşılan mesajlar Vedat Özdemir'e aitmiş gibi servis edilirken, Sarıyer Manşet'in objektif ve kaliteli yayıncılığı hedef alındı. Sarıyer Manşet Gazetesi ile Sarıyerli siyasiler ve kurumlar arasında sorun yaşanması ve gazetemizin güvenilirliğine sekte vurmak isteyen art niyetli kişilerin ise bu çirkin oyunu kısa sürede deşifre oldu.
 
Genel Yayın Yönetmeni Vedat Özdemir kendi fotoğrafıyla birlikte kendi adına paylaşımların yapıldığı düzmece görsellere itibar edilmemesini belirtirken, gerekli yasal sürecin başlayılacağını da ifade etti.

İSTANBUL EMNİYETİ MÜDAHALE ETTİ, SAHTE HESAP KAPATILDI
Yapılan suç duyurusu üzerine harekete geçen İstanbul Emniyeti Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ise söz konusu sahte hesabın kapatılmasını sağladı. Öte yandan sahte hesap üzerinden kendi adlarına yalan-yanlış bilgiler paylaşılan kişiler ise suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor.
 
Sarıyer Manşet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Vedat Özdemir konuyla ilgili yaptığı açıklamada; "Yaklaşan yerel seçimler öncesi bu tip yalan-yanlış bilgilerle kamuoyunu yanıltmak, Sarıyer'in en prestijli yayın organı olan Sarıyer Manşet Gazetesi'in itibarını düşürmek için nasıl bugüne kadar linç kampanyaları yürütüldüyse, bu dönemde de bu kampanya artarak devam edecektir. Biz ise tüm mücadelemizi her zaman olduğu gibi yine yasal yollarla vereceğiz. Kurumumuzu ve kişileri rencide eden bu bel altı girişimlerde bulunanların yaptıklarını yanlarına bırakmayacağız. Hukuki tüm haklarımızı sonuna kadar kullanacağız" dedi.
Bu haber toplam 4436 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT