1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Sarıyer ile Çin arasında önemli iş birliği
Sarıyer ile Çin arasında önemli iş birliği

Sarıyer ile Çin arasında önemli iş birliği

Belediye Başkanı Şükrü Genç’in Sarıyer’i bir dünya markası yapma projesi yabancı yerel yönetici ve yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor.

A+A-

Bu proje çerçevesinde Çin’in önemli şehirlerinden Shatian kenti yöneticileri spor alanında iş birliği yapmak üzere Sarıyer Belediyesi’ni ziyaret etti. Çinli yetkilileri Sarıyer Belediye Başkanı adına Spordan Sorumlu Başkan Yardımcısı Nadir Günday ağırladı.

Çin’in Shatian Kent Komitesi Sekreteri Jia Gulbin ve beraberindeki 7 kişilik heyet Sarıyer ve Shatian arasında su sporları dalında yapacakları iş birlikleri ve yine spor alanında karşılıklı öğrenci değişim programları üzerine bilgi verdi. Başkan Yardımcısı Nadir Günday, Sarıyer ve spor alanında yapılan projeleri de içeren bir sunum yaptı. Görüşme sonunda iki kent arasında iş birliği yapma konusunda fikir birliğine varıldı.

cin-ic1.jpg

Görüşmeye Çin adına; Shatian İlçe Komitesi Sekreteri Jia Gulbin, Dongguan Dışişleri Bürosu Müdür Yardımcısı Zhang Fuying, Shatian Town Dongguan Belediye Direktör Yardımcısı He Fuming, Shatian Town Ticaret Bürosu Müdür Yardımcısı Deng Weichong, Yatırım Hizmet Merkezi Şefi Liang Xuefeng, Doğal Kaynaklar Bürosu Şefi Fan Huiming, Sarıyer Belediyesi adına Başkan Şükrü Genç’i temsilen Başkan Yardımcısı Nadir Günday, İstanbul Büyükşehir ve Sarıyer Belediyesi Meclis üyesi Taylan Yıldız, Spor İşleri Müdürü Sibel Akı Helvacıoğlu ve Basın Danışmanı Cengiz Kahraman katıldı. İki heyet arasında görüşmeler devam edecek.

cin-ic2.jpg

cin3.jpg

cin4.jpg

Bu haber toplam 1690 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT