1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Sarıyer bu iddialarla çalkalanıyor
Sarıyer bu iddialarla çalkalanıyor

Sarıyer bu iddialarla çalkalanıyor

Meclis üyeleri ve belediye personelinin Prag, Budapeşte ve Viyana çıkartması Sarıyer’i karıştırdı. Şimdi herkes bu sorunun cevabını arıyor. “Milyarlarca lira belediyenin kasasından mı çıktı?”

A+A-

Sarıyer Belediye Meclisi’nde grubu bulunan CHP, AK Parti ve MHP’li bazı meclis üyeleri ile Sarıyer Belediyesi’nin bazı birim müdürleri ile personeli 8 günlük Avrupa turuna çıktı. Geziye katılanlar Macaristan’ın başkenti Budapeşte, Avusturya’nın başkenti Viyana ve Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’ı görme imkânı bulacaklar. 35 kişilik kafile şu günlerde bu muhteşem üç şehrin tadını çıkartırken, Sarıyer ise gezi ile ilgili farklı iddialarla çalkalanıyor. Normal olarak turizm şirketleri tarafından 8 günlük böyle bir gezinin maliyeti 600 ile 800 Euro arasında değişiyor. Ancak belediyenin kasasından kişi başına yaklaşık 2000 Euro çıktığı iddia ediliyor.

Alınan bilgilere göre; Mahalli İdareler Derneği tarafından organize edilen ancak Sarıyer Belediyesi’nin kasasından finanse edilen kültür gezisine meclis üyeleri ve belediye personeli olmak üzere toplam 35 kişi katıldı. Konaklamaların 5 yıldızlı otellerde yapılacağı söylenen gezide sadece bir kişinin belediyeye 8 günlük maliyeti ise 2000 Euro olduğu söyleniyor. İddialara göre gezi toplamda 70 bin Euro yani yaklaşık 165 bin TL’ye mal oldu.

Belediye Meclis Üyeleri ve belediye personelinin katıldığı yurtdışı gezisi Sarıyerliler tarafından eleştiri konusu oldu. Sarıyer Manşet Gazetesi’nin haber merkezini arayan Sarıyerliler, harcamanın belediyenin kasasından yapılmasına tepki gösterdi. Tepkili bir vatandaş; “Sarıyer’in bunca sorunu varken, belediyemiz bu kadar borçluyken, kültür gezilerine milyarlarca lira akıtmak doğru değil. Belediyemiz misafir ettiği Vanlı depremzedeler için para bulamıyor ve cuma namazı sonrasında cemaatten para topluyor. Ama böyle bir kültür gezisine milyarlar ayırabiliyor. Böyle bir tezatlık olamaz. Kimin parasıyla geziyorlar? Halkın verdiği vergileri Prag’ta, Budapeşte’de Viyana’da harcamaya kimler izin veriyor” diye konuştu.

Öte yandan belediyeden çok sayıda müdürün geziye katılması da belediyedeki işleri durma noktasına getirdi. Geziye giden müdürler gitmeyenlere vekâlet bıraktı. Vekâlet verilen müdürlerin önünde dosyalar birikti. İşleri aksayan vatandaşlarda ise adeta isyan etti.

Bu haber toplam 583 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

3 Yorum