1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Sarıyer Belediyesi'ne 2.BASKIN
Sarıyer Belediyesi'ne 2.BASKIN

Sarıyer Belediyesi'ne 2.BASKIN

İstanbul Mali Şube ekipleri Sarıyer Belediyesi'nde arama yaptı. Arama sırasında Şükrü Genç makamında bulunmazken, CHP'liler belediye binasına akın etti.

A+A-

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Sarıyer Belediyesi'nde ihalelerde rüşvet alındığı ve yolsuzluk yapıldığı ihbarları üzerine soruşturma başlattı. Mahkemeden alınan arama ve el koyma kararlarının ardından mali polisler sabah saatlerinde Sarıyer Belediyesi'ne giderek aramalara başladı. Belediyede ihale yapılan birimlerdeki 2010 yılına ait tüm evrak ve dokümanlara el konulduğu öğrenildi. El konulan evrakların incelenmek üzere emniyete getirileceği belirtildi. Polis kaynaklarından alınan bilgiye göre soruşturmanın bu safhasında gözaltına alınanlar olmayacak.

BELEDİYE ÖNÜNDE BÜYÜK HAREKETLİLİK
Sabah saatlerinde Mali Şube ekiplerinin gerçekleştirdiği arama işlemleri devam ederken Belediye binasının önünde ise büyük hareketlilik yaşandı. Ulusal gazete ve televizyonlara ait canlı yayın araçları ve gazeteciler de belediyenin önünde kamp kurdu.

CHP'LİLER BELEDİYEYE AKIN ETTİ
Belediyede başlayan aramaların ardından CHP Sarıyer İlçe Başkanı Serdar Sarıoğlu, ilçe yöneticileri ve meclis üyeleri belediyeye geldiler. Çok sayıda partili de belediyenin önünde bekleyerek gelişmeleri yakından takip etti.

BİLGİSAYARLAR İNCELENİYOR
Sarıyer Belediye Başkanlığı, İmar Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü, Gelirler Müdürlüğü'nde bulunan bilgisayarlarında inceleme yapıldı. Bilgisayarlardaki bilgiler polis tarafından kopyalandı.

ŞÜKRÜ GENÇ MAKAMDA DEĞİLDİ
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ise aramalar sırasında makamında bulunmuyordu. Başkan genç polisin aramasından sonra belediye binasına gerlerek bir basın açıklaması düzenledi.

EMNİYET MÜDÜRÜ EMEKLİ SARIYER BELEDİYESİ'NDE
Sarıyer İlçe Emniyet Müdürü Ramazan Emekli'de belediyeye gelerek bazı incelemelerde bulundu. Kısa bir süre belediyede kalan Emekli, incelemelerinden sonra belediyeden ayrıldı.

Öte yandan Sarıyer Belediyesi ise polis aramasıyla ilgili olarak bir açıklama yaptı. Açıklamada, "Sarıyer Belediyesi’ne yönelik geçtiğimiz ay başlatılan ve gizlilik kararı bulunan soruşturma çerçevesinde, Sarıyer Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talebi üzerine belediyemizin bazı birimlerinde incelemelerde bulunulmaktadır. Gizlilik kararı nedeniyle yürütülen soruşturma çerçevesinde yapılan inceleme hakkında daha fazla detaylı bilgi verilememektedir. Gelişmeler hakkında siz basın mensupları ve kamuoyumuz yasal çerçeve dahilinde bilgilendirilecektir." denildi.

sariicerii_870926130.jpg

SARIOĞLU: AÇIKLAMA YAPILACAK
CHP Sarıyer İlçe Başkanı Serdar Sarıoğlu ise yaptığı açıklamada, "Mevcut soruşturma kapsamında savcılığın talimatıyla şuan polis belediye birimlerinde bir inceleme yapılıyor. Belediyenin basın bürosu ve başkanlık tarafından gerekili açıklama yapılacaktır" dedi.

YALÇIN: GÖZALTI YOK
Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Şinasi Yalçın ise basın mensuplarına bir açıklama yaptı. Yalçın, "Geçen ayki soruşturma kapsamında yapılan bir inceleme. Evraklar ve bilgisayarlar üzerine inceleme yapılyor. Soruşturmanın gizliliği açısından geniş bir açıklama yapamıyoruz." derken, bir gazetecinin 'Gözaltına alınan var mı?' sorusuna ise "Şuan gözaltına alınan kimse yok" diye cevap verdi.

Bu haber toplam 1333 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT