1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Sarıyer Belediyesi'nde sular durulmuyor! - VİDEO
Sarıyer Belediyesinde sular durulmuyor! - VİDEO

Sarıyer Belediyesi'nde sular durulmuyor! - VİDEO

Sarıyer Belediyesi'nden 3 aydır maaşlarını alamayan işçiler başkanlık binasının önünde eylem yaptı. Saatlerce durmalarına rağmen Şükrü Genç emekçilerle muhatap dahi olmadı.

A+A-

Seçimlere bir aydan daha kısa bir süre kalan borç batağına sürüklenen Sarıyer Belediyesi’nde sular durulmuyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde çalışan 60 işçi 3 aydır maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle başkanlık binasının önünde eylem yaptılar. Belediye Başkanı Şükrü Genç’in muhatap olmadığı emekçiler, Özel Kalem Müdürü Şehnaz Bulut tarafından ikna edilmeye çalıştırıldı.

3 aydır maaş alamıyoruz

isciic1.jpg

Trilyonluk ihalelerin yapıldığı Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde 800TL’ye çalıştırıldıklarını belirten İşçiler, “Bizi 800 TL gibi komik maaşlarla en ağır işlerde çalıştırıyorlar. 3 aydır maaş alamıyoruz. Taşeron firmaya sorduğumuzda başkan ödeme yapmıyor diyor. Başkana geliyoruz suçu firmaya atıyor. Biz emeğimizin karşılığını istiyoruz Şükrü Genç’ten haraç istemiyoruz. Çocuklarımız okula gidiyor. Çok zor durumdayız, elektriğimiz kesildi” diyerek belediyeye tepki gösterdiler.
 
Şükrü Genç işçilerin telefonlarına dahi çıkmazken, Özel Kalem Müdürü Şehnaz Bulut, kendilerini ikna etmeye çalıştı.
 

Bu haber toplam 4110 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

1 Yorum