1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Sarıyer Belediyesi'nde NUMARATAJ PANİĞİ!
Sarıyer Belediyesinde NUMARATAJ PANİĞİ!

Sarıyer Belediyesi'nde NUMARATAJ PANİĞİ!

Sarıyer Belediyesi’nin numarataj bombası patladı, hatalı kayıtlar düzeltilmeye başlandı.

A+A-

Sarıyer Manşet Gazetesi’nin, Sarıyer Belediyesi’ndeki numarataj skandalını ortaya çıkartmasının hemen ardından belediyede büyük bir panik yaşanıyor. Belediye Başkanı Şükrü Genç’in talimatıyla birçok mahallede kasten yapılan yanlışlar düzeltilmeye başlandı. Uskumruköy Taşocağı başta olmak üzere birçok mahallede eksik ve fazladan verilen numaralar numarataj sistemine yeniden giriliyor.  

Öte yandan İlçe Seçim Kurulu’na listeleri geç teslim ettiği için büyük bir skandala imza atan CHP’nin yeni bir riskle karşı karşıya kalmaması için Belediye Başkanı Şükrü Genç konuyu farklı yönlere çekmeye çalışıyor.

Numarataj oyunu deşifre olan Genç, durumu kurtarmaya için kendi yandaş medyası üzerinden belediyedeki birimlerde yazdırttığı haberlerle konuyu saptırmaya çalıştı. Sadece Sarıyer Belediyesi’nin girebildiği numarataj sistemdeki değişiklikleri diğer siyasi partilere yüklemeye çalıştı. 

Bilindiği gibi Sarıyer Belediyesi tarafından 2 yıl önce başlatılan numarataj sistemine özel bir şifre ile yine sadece belediye yetkilileri girebiliyor. 
 

- Derbent’te boşalan 80 evin numaraları Nüfus Müdürlüğü tarafından kapatıldığı halde, hanelere farklı numaralar verilerek kimler, nerelerden getirilerek Sarıyer yerleştirildi?

 

- Numarataj üzerinden fazladan hane oluşturularak Sarıyer’e fazladan seçmen mi taşındı?  

 

- Bu yolla hangi mahallede kaç seçmen arttı?

 
Skandalın ayrıntılarını aktarmaya devam edeceğiz…
 
 
Bu haber toplam 4893 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

3 Yorum