1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Sarıyer Belediyesi'nde DEPREM!
Sarıyer Belediyesinde DEPREM!

Sarıyer Belediyesi'nde DEPREM!

Sarıyer Belediyesi'nde yaşanılan krizlerin ardı arkası kesilmiyor. Şimdi de Sarıyer belediye Başkanı Şükrü Genç'in talimatıyla Belediye Başkan Yardımcısı Gülperi Özdemir ile Hesap İşleri Müdürü Metin Günseren belediye binasına alınmadı.

A+A-
Alınan bilgilere göre; Salı günü makamında Şükrü Genç ile görüştükten sonra görev yerlerine dönen Belediye Başkan Yardımcısı Gülperi Özdemir ile Hesap İşleri Müdürü Metin Günseren, Büyükdere’deki Gelirler Müdürlüğü’ne geldikleri sırada güvenlik engeli ile karşılaştılar. Kapıda duran güvenlik görevlilerinin makam odalarına gitmeye çalışan Özdemir ile Gülseren’e “Başkanın talimatı var belediyeye girmeniz yasaklandı. Artık giremezsiniz” diyerek engellemeye çalıştılar.

Belediyenin önüne polis de geldi
Bu sabah yine güvenlik görevlileri belediyenin önünde hazır bekletilince polis de belediyenin önüne gelerek olayla ilgili bilgi aldı. Bu sırada Şükrü Genç’in Hesap İşleri Müdürü Metin Günseren’in odasına geçerek bir süre burada oturduğu belirtiliyor.

Avukatlarıyla belediyeye geldiler 
Daha sonra öğlen saatlerinde resmi olarak görevden alınmadıkları halde içeriye hukuksuz bir şekilde alınmayan Özdemir ile Günseren, belediye binasına avukatlarıyla birlikte geldiler. Avukatların yaptıkları görüşme sonrasında iki görevlinin de makamlarına geçip oturdukları belirtiliyor. 

CHP’liler Şükrü Genç’e tepkili 
Sarıyer Belediyesi’ndeki gerginlik devam ederken, Şükrü Genç’in yıllarca CHP’ye emek vermiş bu kişilere olan bu tavrı CHP içerisinde de tepkilere neden oldu. Sarıyer Manşet'e konuşan bazı CHP’liler, “Rezalet bir durum yaşıyoruz. Bir belediye başkanı çalışmak istemediği kişiyi resmi yazıyla görevden alır. Bu şekilde davranmak, onları içeriye almamak hem suç hem de yöneticiliği bilmemektir. Bu şekilde yaparak seçim öncesinde CHP’yi Sarıyer’de rezil ediyor. Belediye binası kimsenin babasının malı değildir. O kişileri oraya nasıl almaz. Bu şekilde davranmasına ne hakkı var. Görevden alınacak varsa eğer, rüşvet almaktan ağır cezada yargılanan kişiler alınsın” diye tepki verdiler. 

Belediyede yaşanan gerginlik devam ediyor! Gelişmeleri takip etmeye devam edeceğiz.
Bu haber toplam 10474 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

14 Yorum