1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Sarıyer Belediyesi İstinye'de gerginlik peşinde!
Sarıyer Belediyesi İstinyede gerginlik peşinde!

Sarıyer Belediyesi İstinye'de gerginlik peşinde!

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin İstinye’de yapacağı Ramazan etkinliklerini engellemek için şimdi de kendisine yakın bazı dernekleri kullanıyor.

A+A-
İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu yıl Ramazan ayı boyunca İstinye Tersane Alanı’nda büyük bir organizasyon düzenliyor. İftar programlarının yanı sıra, konser ve birbirinden önemli sosyal etkinliklerin de yer alacağı dev organizasyona İstinyeliler başta olmak üzere neredeyse tüm Sarıyerliler büyük destek veriyor. Ancak Büyükşehir’in bu organizasyonuna gölge düşürerek, gerginlik çıkartmak isteyen CHP’li Sarıyer Belediyesi, daha yeni kurulan bir dernekten bazı kişileri kullanarak siyasi hesaplar yapıyor.
 
İstinyeliler, Şükrü Genç’e tepkili 
İstinye’de merkezleri bulunan ve binlerce üyeleri olan Rize Elmalı Köyü Derneği, Yemişli Köyü Derneği, Eren Köyü Derneği, Yiğitler Köyü Derneği, Erzurum İspirliler Derneği, Büyükşehir’in yaptığı Ramazan organizasyonuna büyük destek veriyor. İstinye halkı siyasi ve ekonomik çıkarları nedeniyle gerginlik çıkartmak isteyen belli sayıdaki kişilere ise tepki gösteriyor.
 
Sarıyer Belediyesi alanı neden alamadı?
Alınan bilgilere göre; geçtiğimiz yıllarda bu alanda Ramazan etkinliği yapan Sarıyer Belediyesi, Milli Emlak Müdürlüğü’ne olan kira bedelini ödemediği ve bu yıl da eksik evraklarla geç başvuru yaptığı için tahsisi alamadı. Sarıyer Belediyesi’nin hataları yüzünden alan boş kalınca İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu alanda etkinlik yapma kararı aldı.
 
Gerginlik çıkartmak isteyenlerin arkasında ise Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in olduğu ileri sürülüyor. Bilindiği gibi Genç, geçtiğimiz yıl meclis kürsüsünden yaptığı konuşmada, “İzin vermediler bastık girdik. Biz teröristiz kardeşim” diye şaşırtan bir çıkış yapmıştı. 

Şükrü Genç'ten şaşırtan çıkış
 
Bu haber toplam 7377 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

5 Yorum