1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Sarıgül’den Genç’e ağır sözler
Sarıgül’den Genç’e ağır sözler

Sarıgül’den Genç’e ağır sözler

Ayazağa, Maslak ve Huzur mahallelerini kaybeden Mustafa Sarıgül’den Şükrü Genç’e ağır sözler...

A+A-

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Şükrü Genç’i Maslak, Ayazağa ve Huzur Mahallelerinin Sarıyer’e bağlanmasıyla ilgili yaptığı açıklamalara sert tepki gösterdi. Genç’in “Bize talih kuşu kondu. Hak yerini buldu” gibi açıklamalarına çok üzüldüğünü söyleyen Sarıgül, “Şükrü Bey’in babasına, Şükrü Bey’den daha çok emeğim vardır. Sen oradan aday olmak istiyorsan yine geleceksin buraya. Ayazağa benimle konuşmadan bir şey yapar mı?” dedi.


MUSTAFA SARIGÜL'ÜN ŞÜKRÜ GENÇ'E
ŞOK SÖZLERİNİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN (VİDEO)Bu karar beni çok üzdü
Maslak, Ayazağa ve Huzur Mahallelerinin Şişli’den alınıp Sarıyer’e bağlanmasına çok üzüldüğünü ve bu yüzden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için herhangi bir etkinlik bile düzenlemediğini belirten Sarıgül, Şişli Gazetesi'nin haberine göre belediye meclisindeki konuşmasında, “Çok üzüldüğümüz, sıkıntı duyduğumuz bir olay oldu. Bu bir mücadeledir, bu mücadele bizi çok farklı yerlere taşıyabilir. Çok daha aklıselim hareket etmeliyiz. Sadece Mustafa Sarıgül ve arkadaşları değil herkesin mücadele vermesi gerekmektedir” dedi.

Seçimde yine bana geleceksin
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in sözlerinin kendisini çok üzdüğünü de belirten Sarıgül bu konuyla ilgili de, “Beklerdim ki o belediye başkanımız desinki; “Bu bir demokrasi ayıbıdır, bu doğru bir olay değildir. Ben çok istedim ilçemizin genişlemesini ama bu şekilde değil. Hangi belediye başkanı kendi bölgesinin sınırlarına yeni bir şey yapılmasını istemez. Ama benim demokrasi anlayışım gereği mutlaka o bölgedeki yurttaşlara referandum yapılması gerekir” demesini beklerdim. Ama ne yazık ki arkadaşımız tüm televizyonlara çıktı, “Bize talih kuşu kondu, hak yerini buldu. Artık çok mutluyum” dedi. Sonra hesaplarını kitaplarını yaptıktan sonra fazla bir yere çıkıp konuşmuyor. Şükrü Bey’e çok üzüldüm. Rahmetli babasını çok severdim. Abbas amcanın Hacı Bektaş gezilerini ve otobüs tahsislerini hep ben karşılamıştım. Şükrü Bey’in babasına, Şükrü Bey’den daha çok emeğim vardır. Biraz sakin ol evladım, niye bunları söylüyorsun. Sen oradan aday olmak istiyorsun da yine geleceksin buraya. Ayazağa benimle konuşmadan bir şey yapar mı? Bu kadar heyecana ne gerek var. Sabırlı ol biraz ya” diye konuştu.

Bu haber toplam 990 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

11 Yorum