1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Sarıgül, CHP Sarıyer'deki skandala isyan etti!
Sarıgül, CHP Sarıyerdeki skandala isyan etti!

Sarıgül, CHP Sarıyer'deki skandala isyan etti!

CHP’ye büyük prestij kaybettiren Sarıyer’deki gecikme skandalına Gürsel Tekin’den sonra bir tepki de Mustafa Sarıgül’den geldi.

A+A-

Mustafa Sarıgül, Şükrü Genç ve İlçe Başkanı Mehmet Deniz’e adeta isyan etti.  

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, YSK'nın CHP'nin Sarıyer'de seçime girebileceği kararını değerlendirirken, 'Niye beşe beş kala niye dörtde değil?' diye sert tepki gösterdi. 
 
Seçim çalışmalarını sürdüren CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, İkitelli Organize Sanayi Bölgesi (İOSB)'nde esnaf ziyaretinde bulunarak, basın mensuplarının ve İOSB üyelerinin sorularını yanıtladı.
 

CHP'NİN SARIYER TARTIŞMASI

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Sarıyer'de yaşanan sıkıntının dün akşam itibariyle Yüksek Seçim Kurulu'na yaptıkları müracaat ile sona erdiğini belirtti.
 

'NİYE 5'E 5 KALA? NİYE 4'DE DEĞİL'

Bir gazetecinin, "Sarıyer'de CHP'nin seçime girip giremeyeceği yönündeki tartışmada yaşanan sıkıntının perde arkasını anlatır mısınız?" şeklindeki sorusunu yanıtlayan Sarıgül, "Sarıyer'de yaşanan sıkıntı dün akşam itibariyle Yüksek Seçim Kurulu'na yaptığımız müracaatla sona ermiştir. Orada Sarıyer İlçe Seçim Kurulu'nun bir yorumu vardır. Yoksa 5'e 5 kala arkadaşlarımız listelerini oraya teslim etmiştir. Ancak şunu ifade etmek isterim ki, niye 5'e 5 kala? Niye 4'de değil, niye bir gün önce teslim etmiyorsun. Aslında bütün olan şudur; siyasi partiler kanunu ve seçim sisteminin değişmesi lazım" şeklinde yanıt verdi.
 

CHP ADAY LİSTELERİNİ GEÇ ULAŞTIRMIŞTI

CHP'nin aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu'na geç ulaştırdığı gerekçesi ile Sarıyer'de seçime giremeyeceği açıklanmıştı.
 

 

Bu haber toplam 4011 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

3 Yorum