1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Sarıgazi Arçelik Servisi – 0216 471 59 56
Sarıgazi Arçelik Servisi – 0216 471 59 56

Sarıgazi Arçelik Servisi – 0216 471 59 56

A+A-

Çamaşır makineleri günümüz modern çağında kadınların en büyük yardımcılarından birisidir. Beyaz eşya teknolojilerinin en temel ev ihtiyaçları arasında kendisine yer bulduğu bugünlerde artık Arçelik markalı çamaşır makineleri her evde kendisine yer buluyor. Özellikle bayanların çamaşır yıkama gibi son derece zorlu uygulamasını oldukça kaliteli standartlarda ve çok daha hızlı ve kaliteli bir şekilde gerçekleştirebilmesine yardımcı olan Arçelik markalı çamaşır makinesi modelleri günümüzde en yaygın olarak kullanılan çamaşır makineleri arasında yer alıyor. Bu yüzden de Sarıgazi Arçelik Servisi merkezine Arçelik çamaşır makineleri ile ilgili olarak yoğun bir talep bulunuyor. Özellikle çamaşır makinelerinin ileri nesil teknolojilere sahip olmasına karşın zaman içerisinde kulanım yoğunluğundan veya çevresel etmenlerden yada çok daha farklı pek çok etkenden dolayı arızalanmalar ile karşı karşıya kalması muhtemeldir.

Arçelik markalı çamaşır makinelerindeki bu tip arızalanmalar arasında özellikle yıkama suyunu çok geç ısıtması sorunu geliyor. Çamaşır makinesinin yıkama suyunu çok uzun sürede ısıtması hem su hem de elektrik sarfiyatını artıracağı gibi aynı zamanda da çamaşırların normalden çok daha uzun sürelerde yıkanabilmesine neden olur. Bu yüzden bu tarz bir çamaşır makinesi arızası ile karşı karşıya kalan herkesin en kısa süre içerisinde Yavuztürk Arçelik Servisi teknik ekiplerine başvuruda bulunmaya dikkat etmesi gerekiyor. Teknolojik altyapısı ile Arçelik teknolojisine eş değer bir hizmet sunan ve aynı zamanda da deneyimli ve Arçelik teknolojiyle ilgili olarak bilgi sahibi olan teknik ekipleri ile arıza tespit, arıza onarım uygulamalarında hızlı ve kaliteli çözümler sağlayabiliyor.

Arçelik markalı çamaşır makinelerinde yıkama suyunun çok geç ısıtılması sorununa yönelik olarak kış aylarının çok etkisi bulunur. Kış aylarında çok soğuk derecelerde olan suyun ısıtılması makine tarafından biraz zorlu ve uzun sürelerde gerçekleştirilebiliyor. Ancak sorun buradan kaynaklı değil ise Fikirtepe Arçelik Servisi teknik ekipleri, bazı çamaşır makinelerindeki çift rezistans durumunu kontrol eder. Bu tip çamaşır makinelerinde çift rezistanstan birisinin arızalı olup, olmadığı kontrol edilerek, arıza tespit edilmesi durumunda doğrudan parça değişimi gerçekleştirilerek kaliteli ve dayanıklı bir sorun çözümü sağlanabilmektedir. Ancak sorun burada değil ise gerilim regülatörü ile şebeke gerilimini düşük olup, olmadığı kontrol edilir ve gerilim regülatörü ile bu sorunda çözüme kavuşturulur. Rezistansın kireç bağlaması sorunu da en sık görülen nedenler arasında yer alırken bu tip durumlarda rezistans değişimi zorunlu olarak gerçekleştirilir.

Bu haber toplam 1438 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT