1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Saraybosna Üniversitesi
Saraybosna Üniversitesi

Saraybosna Üniversitesi

Üniversite eğitimini hem Avrupa kalitesinde almak hem de çok daha uygun bir fiyatla almak ister misiniz? Üstelik tatil yapar gibi bir öğrencilik hayatına ne dersiniz?

A+A-

Üniversite eğitimini hem Avrupa kalitesinde almak hem de çok daha uygun bir fiyatla almak ister misiniz? Üstelik tatil yapar gibi bir öğrencilik hayatına ne dersiniz?

Bosna Hersek’te Öğrenci Olmak

Ülkemizdeki çoğu şehirde çok rahat göreceğiniz birçok eseri ya da benzerini balkanlarda da görebilirsiniz. Hatta bu eserlerin en çok yoğunlaştığı bu günkü Bosna Hersek, size hiç yabancı gelmeyecek. Sanki çok uzun zaman önce buraları görmüş gibi olacaksınız. İnsanlarının neşesi ve sıcaklığı ile kendinizi yabancı hissetmeyeceğiniz bu güzel ülkede okumak size tahmin ettiğinizden daha fazla mutlu edecek.

Başta Saraybosna Üniversitesi ve büyük üniversitelerin etrafındaki mekanlarda tüm dünya mutfağını çok daha uygun fiyatlara tadabilirsiniz. Ya da aynı mekanlarda yerel lezzetleri tadabilirsiniz. Böylece öğrencilik hayatınızı hamburger ya da dönerle sınırlandırmamış olacaksınız. Ya da doğayı tarihi seviyorsanız Bosna Hersek doğası ve tarihi dokusuyla tam size hitap edecek. Eğer gezmeyi seviyorsanız da buradan diğer Avrupa ülkelerine seyahatlere gidebilirsiniz. Bu sayede üniversite hayatınız boyunca her gününüzü farklı bir güzellikle de doldurabilirsiniz.

Bosna Hersek’te Eğitim ve Sonrası

Her öğrenci özellikle üniversite mezuniyeti yaklaştıkça gelecek kaygısı çeker. İş ve diğer sorunları daha çok düşünür. Ancak Saraybosna Üniversitesi size bu konularda çok büyük kolaylık sağlar. Öncelikle eğitim hayatı boyunca diğer büyük Avrupa ülkelerindeki üniversiteler gibi bir eğitim kalitesinde öğrenim göreceksiniz. Bunun kanıtı da size mezuniyette verilen mavi diplomadır. Bu diploma kısaca size Avrupa kapılarını aralar. Şöyle ki, Avrupa birliği ülkeleri üniversitelerin kalitesini arttırmak için bazı kurallar koydular. Bu kurallara göre üniversitelerin bazı koşulları sağlaması ve kalite konusunda sıkı bir disiplin ve denetimden geçmesi gerekiyor. Bu şartları sağlayan Saraybosna Üniversitesi, mezunlarına mavi diploma vermeye hak kazandı. Böylece her nereye giderseniz gidin İngiltere gibi bir ülkedeki üniversiteden mezun olan birisiyle eşit şartlarda olacaksınız. Ayrıca Saraybosna Üniversitesi size Europass hizmetini de sunar. Kısaca Europass, kişilerin tüm Avrupa içinde geçerli olacak olan 5 farklı yeterlilik ve belge ve sertifikasını içeren bir çeşit kişisel klasördür. Bu klasörde diplomanız, öz geçmişiniz, dil yeterlilikleri gibi bazı sertifikalar bulunur. Bunlardan iki tanesini formda siz doldurursunuz.

Diğer 3 tanesini de Saraybosna Üniversitesi sizin için doldurur ve mezun olduğunuzda mavi diploma ile istediğiniz yerde kendinize güçlü bir öz geçmiş hazırlamış olursunuz. Bu da size ulusal ve uluslararası şirketlerin başvurularda öncelik vermesi anlamına gelir. Üstelik tüm bu imkanlara çok uygun fiyatlardan sahip olacaksınız. Saraybosna Üniversitesi diş hekimliği için 1 yıl dil eğitimi de dahil yıllık 3500€, aynı şekilde eczacılık içinde 1 yıl hazırlık dahil yıllık 2500€ ödersiniz. Saraybosna Üniversitesi ve yurtdışında eğitim hakkındaki tüm sorularınız için sizleri Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerimize bekliyoruz.

Bu haber toplam 898 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT