1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. ŞAİBE VAR MI YOK MU?
ŞAİBE VAR MI YOK MU?

ŞAİBE VAR MI YOK MU?

Kaçak Plaza ile ilgili dananın kuyruğu kopuyor. Önümüzdeki günlerde şaibe iddialarının doğruluğu netleşecek.

A+A-

Kaçak Plaza'nın da içinde yer aldığı Maslak Mirgün Mahallesi’ndeki 154 ada ile ilgili plan tadilatının İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nden geçmesi yeni bir tartışmayı da beraberinde getirdi. Büyükşehir’den 1/5000’lik plan tadilatı geçen 154 adanın 1/1000’lik bölümü önümüzdeki aylarda Sarıyer Belediye Meclisi’ne gelecek. İşte bu noktada deyim yerindeyse “Dananın kuyruğu kopacak!” Hatırlanacağı gibi daha önce Kaçak Plaza ile ilgili yüklü miktarda paraların döndüğüne yönelik iddialar ortaya atılmış ve bu iddiaları ilk kez Sarıyer Manşet Gazetesi gündeme taşımıştı. MHP Meclis Üyesi Osman Güloğlu’nun bu iddiaları üzerine CHP’li bazı meclis üyeleri ve CHP İlçe Yönetimi şaibelere karışmamak için konuya muhalefet etmişlerdi. Çıkan krizden dolayı Şükrü Genç, belediye meclisini toplayamamış ve Sarıyer’de büyük bir güven kaybetmişti. Şaibe var mı, yok mu tartışmaları kamuoyunda aylarca tartışılmıştı. Ve tüm bu iddiaları sadece hiçbir kurumla bağlantısı olmayan Sarıyer’in tek tarafsız gazetesi olan Sarıyer Manşet Gazetesi gündeme taşımıştı.

Şükrü Genç Sarıyer’de ‘evet’  mi yoksa ‘hayır’ mı diyecek?
İşte önümüzdeki günlerde bu maddenin Sarıyer Belediye Meclisi’ne gelmesiyle Kaçak Plaza üzerinden yüklü miktarda şaibelerin dönüp, dönmediği de ortaya çıkmış olacak. Bu noktada Belediye Başkanı Şükrü Genç’in de aralarında bulunduğu CHP’li İBB meclis üyelerinin kullanacakları oy bu durumu belirleyecek. CHP grubunun şerh koyduğu 154 ada için İBB’de ‘Ret’ oyu kullanan Belediye Başkanı Şükrü Genç, Gökan Zeybek, Ali Rıza Yılmaz, Seher Suaydın ve Timur Göksoy Sarıyer’de ‘evet’ mi yoksa ‘hayır’ mı diyecekler? Gözler şimdi bu isimlerin Sarıyer’de kullanacakları oya çevrildi. Bu isimlerin verecekleri cevap bir bakıma şaibe iddialarını da ya doğrulayacak, ya da yalanlamış olacak. Sonuç İBB’de ‘ret’ Sarıyer’de ‘evet’ olursa, iddiaların haklılığı da ortaya çıkmış olacak. Yani CHP’lilerin İBB’deki grup kararına aykırı hareket edip, Sarıyer’de bu maddeye karşı “evet” oyu kullanmaları daha önce ortaya atılan yüklü miktarda para alındı gibi şaibeli iddiaları da kabul etmeleri anlamına gelecek. Daha önce olduğu gibi bu gelişmeleri de en doğru ve en hızlı şekilde sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

154 adada neler var, değeri ne kadar?
Peki, 154 adada neler var? 2 parselin boş olduğu bu adada şuanda 9 adet gökdelen bulunuyor. Üzerlerinde helikopter pistlerinin de bulunacağı bu plazaların değerleri hesaplandığında toplam değerin 1,5 milyar doları bulabileceği belirtiliyor. İşte İBB’den geçen bu kararla beraber Bedrettin Dalan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde verilen ruhsatlarla yapılan 154 adadaki birçok kaçak plaza yasal statüye kavuşuyor. Bunun ilk adımı İBB meclisinde atıldı. 1/5000’lik planlar CHP grubunun ret oylarına karşı AK Parti’nin çoğunluğu ile geçti. Ancak bu maddenin 1/1000’lik planları Sarıyer Belediye Meclisi’ne gelecek. Burada nasıl bir karar çıkacak bekleyip göreceğiz.

Mahkeme yolu açık
Ayrıca CHP grubunun İBB’de şerh koyması konuyla ilgili mahkeme yolunu da açık bıraktı. CHP’li İBB meclis üyelerinin konuyu mahkemeye taşıyıp taşımayacakları yönünde henüz bir bilgi yok.
 
Unutmayın Sarıyer Manşet yazıyorsa doğrudur. Tüm detayları aktarmaya devam edeceğiz. BİZİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN !

Bu haber toplam 586 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT