1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Sahilleri böyle mi halka açacaktın Başkan?
Sahilleri böyle mi halka açacaktın Başkan?

Sahilleri böyle mi halka açacaktın Başkan?

2009 seçimleri öncesinde sahilleri halka açacağını söyleyen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç plaj fiyatı 3 katına çıkarttı.

A+A-
2009’da 10 TL olan Kilyos plajının fiyatı 35TL’ye çıktı 
Neredeyse halka kapatılan Kilyos Plajı yüksek fiyatıyla ünlü sanatçıları bile isyan ettirdi.  Ünlü sanatçı Işın Karaca hafta sonu çocukları ve eşiyle birlikte gittiği Kilyos Halk Plajı'nda ilginç bir olay yaşadı. Karaca içeriye girişin kişi başına 35 lira olduğunu öğrenince şok oldu. Halk plajına girişin kişi başı 35 lira olduğunu öğrenince şaşıran ünlü şarkıcı; denize girmeyeceğini, sadece çocuklarıyla yürüyüş yapıp çıkacağını söyledi ama bir şey değişmedi.
 
ALLAH'IN KUMU YAHU! 
Bu duruma isyan eden Işın Karaca, Twitter hesabından şunları yazdı: "Bugün çocuklarımla Kilyos sahilde yürümek istedim! Üç yetişkin, bir bebek için adam başına 35 lira istediler. Şezlong yok, hizmet yok; sadece yürümeye adam başı 35 lira! Allah'ın deniz ve kumunu da sahiplendiniz yahu! Hizmet alsak demek ki organ bırakacağız! Ne tatil beldesi; bildiğin Kilyos halk plajı... Vallahi ben anlamadım gitti. Kumda biraz yürümekti niyetimiz, kazık yemek değil!"

Sarıyer Belediyesi ise; Kilyos Halk Plajı'nın özel bir işletmeye kiralandığını, fiyatların da bu işletme tarafından belirlendiğini açıkladı.

sahilic2.jpg

35 TL’YE PLAJ MI OLUR BAŞKAN!
Hafta sonları sıcaktan bunalıp Kilyos’un yolunu tutan Sarıyer halkı da fiyatları öğrenince büyük tepki gösterdi. Sarıyerliler Şükrü Genç’e “Böyle rezalet olur mu? Önceden en azından 10 TL’ye ailemizle gelip yüzüyorduk. Sarıyer Belediyesi bunu da elimizden aldı. Seçim öncesinde halka açacağız diye söz vermişti. Sahilleri böyle mi halka açıyorsun başkan? Koltuğa oturunca halkı düşünen yok. 35 TL’ye plaj mı olur? Bodrum da bile bu kadar değil! Sen nerede yaşıyorsun başkan! Senin yaptığın halkı enayi yerine koymaktır. Yandaşlarını bizim sırtımızdan mı zengin edeceksin” diye seslendiler. 

Bu haber toplam 6833 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

3 Yorum