1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Sağlığınız için Ofiste Dikkat Edilmesi Gerekenler
Sağlığınız için Ofiste Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sağlığınız için Ofiste Dikkat Edilmesi Gerekenler

A+A-

Pandemi döneminde çoğu kişi evden çalışmaya geçse de hala ofislerde çalışan binlerce kişi bulunuyor. Ofisler ve kapalı iş yerlerinde sağlığın korunabilmesi içinse çeşitli önlemler almak gerekiyor. Özellikle normalleşme döneminde alınacak tedbirlerle hem çalışanların hem de müşterilerin ve misafirlerin sağlığını korumak mümkündür. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan prosedürler sayesinde ofislerin Covid-19’a karşı güvenli hale gelmesi sağlanıyor.

Sosyal İzolasyon

Kapalı alanlar olan ofislerde çalışanların aralarında en az 1 metre mesafe olması gerekir. Sosyal mesafe kuralının doğru bir şekilde uygulanabilmesi için hazır ofis ve kapalı alanlarda yönergelere uymak ve uyarı levhaları koymak alınacak tedbirlerden biridir. Hem zeminde hem de duvarlarda yer alan işaretler çalışanların sosyal mesafeye dikkat etmesini sağlayacaktır. Aynı zamanda, çalışırken dalgınlıkla sosyal mesafe kurallarını unutan çalışanlar için masaların etrafı da işaretlenebilir. Masaları dezenfekte edilebilir şeffaf siperliklerle çevirmek de sosyal izolasyonu sağlar. Tokalaşma ve sarılmaların da bir süre daha ertelenmesi gerekir. Özellikle paylaşımlı ofis modelinde sosyal izolasyona daha çok dikkat etmek gerekir.

Hijyen İstasyonları

Ofis çalışanlarının ağız, burun ve çeneyi kapatan tıbbi maskeleri mesai saatleri içinde kullanması önemlidir. Yakın temasta bulunulacak bazı zamanlarda siperlik de kullanılabilir. Aynı zamanda gün içinde pek çok farklı noktayla temas edildiği için ellerin düzenli aralıklarla sabunun dışında dezenfektan kullanılarak temizlenmesi gerekir. Bu anlamda, çalışanların el dezenfektanları, maskeler, kolonya ve ıslak mendil gibi ürünlere ulaşabileceği hijyen istasyonları kurulabilir. El dezenfektanlarının da hem çalışanların hem de müşterilerin kullanabilmesi için girişe konması da gerekir. Çalışanlar masa ve sandalyeleri için tek kullanımlık örtüler de kullanabilir.

Çalışanların Sağlığı ve Güvenliği

Çalışanların mesaiye başlamadan önce ateşlerinin ölçülmesi herhangi bir semptomun diğer çalışanlarla temastan önce belirlenmesini sağlar. Ateşi normalden yüksek olan ve nefes darlığı ve öksürük gibi şikayetleri bulunan çalışanları hem evden çalışmaya hem de en yakın sağlık kuruluşuna gitmeye teşvik etmek gerekir. Öksürme ve hapşırma gibi durumlarda ise maske olmadığı takdirde kolun iç bölgesinin kullanılması konusunda bilgilendirme yapılmalıdır.

Yemek Saatleri Ayarlanmalı

Sosyal mesafeyi korumak ve çalışanların birbirleri ile etkileşimini en aza indirmek amacıyla yemek saatlerinin düzenlenmesi gerekir. Yemek saatlerinin bölünmesi ve yemek masalarını olabildiğince az çalışanın kullanması temas riskini minimum indirir. Yemek saatleriyle birlikte molalarda da benzer düzenlemeler yapılabilir.

Havalandırma

Hazır ofislerde ve paylaşımlı ofislerde bulaşı riskinin en aza indirilmesi için havalandırmanın doğru bir şekilde yapılması da gerekir. Geniş ve yüksek pencerelerin bulunduğu ofislerde gün içinde bu pencereler düzenli olarak açık tutularak ortamın havalanması sağlanır.

Hazır ofis İstanbul alternatifleriyle freelance çalışanlara ve şirketlere profesyonel çözümler sunan LeventOfis de hem çalışanları hem de misafirleri için bir dizi önlem alıyor. Hijyen kurallarına en üst düzeyde uyulması konusunda bilinçlendirilen çalışanlar kendi sağlıklarının yanı sıra misafirlerin sağlığı için de gereken özeni gösteriyor. Ofis kiralama yönteminin yaygın olarak kullanıldığı pandemi sürecinde LeventOfis’in aldığı önlemler:

  • Geniş pencerelere sahip olan paylaşımlı ofis İstanbul seçenekleri günün her saati havalandırılarak hijyenik çözümler sunuluyor.
  • Havalandırmayı sağlayan ve ayrı borulara sahip olan klimaların temizliği düzenli olarak yapılıyor.
  • Normalleşme süreciyle birlikte tüm hazır ofis bölgesi sertifikalı firmalarca dezenfekte edildi.
  • Ofis girişinde ve çay/kahve servisinin yapıldığı alanda misafirlerin kullanması için alkol bazlı el antiseptikleri bulunuyor.
  • Maskeli olarak çalışan LeventOfis personelinin ateşleri her sabah ölçülüyor.
  • Misafirler için verilen kahvaltı servisinde ise streç film kaplı tabaklar kullanılıyor.

Çalışanların ve misafirlerin sağlığı için gerekli önlemleri alan LeventOfis’in uygun hazır ofis fiyatları ve profesyonel çözümlerinden normalleşme sürecinde de güvenle faydalanabilirsiniz.

Bu haber toplam 944 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT