1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Saçları Daha Dolgun Göstermek Mümkün
Saçları Daha Dolgun Göstermek Mümkün

Saçları Daha Dolgun Göstermek Mümkün

A+A-

Saç dolgunlaştırıcı ürünler son yıllarda epey popüler hale gelmiş bulunuyor. Özellikle genetik nedenlerle saçlarında kelleşme olanlar için  ideal çözüm gibi görünüyor.

Saç Dolgunlaştırıcı Nedir

Toppik  olarak da anılan saç dolgunlaştırıcı saç çıkarmadan kellik görüntüyü gideriyor. Yani hangi bölüm açıksa bu alana toppik sıktığınız zaman doğal bir saç görüntüsü elde  ediyorsunuz. Bu da özel davetler ve istenen diğer zamanlar için etkili bir çözüm olabiliyor. Luis Bien  tarafından piyasaya sürülen ürün ilk çıktığı dönemden bu yana son derece avantajlı sonuçlar veriyor. Saç dökülmesi ve sonrasında görülen kellik durumunu kapatmak isteyen kişiler için hızlı ve pratik bir çözüm gibi düşünülüyor.  Ürünün dolgunlaştırıcı olarak isimlendirilmesi aslındakellikten ziyade açılmaya başlayan alanlardadaha dolgun görüntünün amaçlanması. Yani  komple saç yoksa bu durumda sürülmemesi gerekiyor.

 Saç Dolgunlaştırıcı Sprey Özellikleri

Saç dolgunlaştırıcı sprey  birço avantajlı içeriğe sahip. Saç yapısında yer alan keratin ve proteinlerden oluşması nedeniyle herhangi bir zararı bulunmuyor.  Ayrıca ipek lifleri barındırması nedeniyle keratinin saç tellerine bütünleşir şekilde yapışmasını sağlıyor. Bu yapışma sonrasında da saçlarınız daha  dolgun görünmeye başlıyor. Tabi bunun yanında doğal bir bakım da sağlanmış oluyor. Saçlarınızın tellerinde onarım da olabiliyor.

 Toppik Kullanımı Nasıl

Saç spreyi toppik kullanımı oldukça basit. Saçlarınızı öncelikle temzlemeli ve havluyla kurulamak gerekiyor.  Islak olmaması son derece önemli çünkü  sadece kuru saçlara uygulanırsa etkisini gösteriyor. Tellerin toppik ile bütünleşmesi için bu kuruluğa ihtiyaç bulunuyor. Sonraki aşamaya gelince de kutusundan çıkarılan ürün 15 santimetre kadar uzaktan tutulup sallanıyor ve sıkılıyor.  Toppik dökülmesi sırasında  baş parmak ve işaret parmağı arasındaki kısım siper gibi kullanılabiliyor. Bunu yapmanın amacı tozun diğer bölümlere zarar vermesini engellemek ve göze kaçmasını önlemek denebilir. Ne zamana kadar toppik dökmeye devam edeceğinize bakılırsa da  saç seyrekliği bunda belirleyici oluyor. Açık bölüm kapanana kada rdöküm işlemi devam edebiliyor. Saçınız dolgun görüntüye ulaşınca da eğer sabitleme isterseniz sprey ile takviye yapabiliyorsunuz.

Toppik Saç Çıkarırır Mı?

Toppik besleyici özelliği olsa da saç çıkarma etkisi olmayan bir ürün. Yani saçlarınızın gürleşmesini toz renklendirici ile sağlıyor. Bunun dışında köklerden saç çıkarması gibi bir durum söz konusu değil. Ayrca hali hazırdaki saçınıza da herhangi bir zararı bulunmuyor, aksine tellerin beslenmesinde etkili.

Yağmur Ve Terlemede Ne Olur

Toppik kullanımı bazı kullanıcıların aklına yağmur ve terleme halinde ne olacağı sorusunu da gündeme getiriyor.  Yağmur ve terleme hallerinde de herhangi bir sorun görülmüyor, çünkü içerisindeki maddelerin nanoteknolojik olması bunda etkili.Yani saçınızla bütünleşen toppik akma olmadan kullanılabiliyor. Boyadan da farklı olarak bu özelliği avantajlı bir durum. Ancak uygulama şekline dikkat etmek gerekiyor. Saçınıza elle temas etmemek son derece önemli. Diğer etkenler değil ancak elle oynama halinde bozulma riski bulunuyor.

Hangi Renk Toppik Var

Toppik renkleri epey  fazla. Saçlarınızda doğal bir görüntü kazanmanız için doğru renk seçimine önem vermek gerekiyor. Siyah, beyaz, kızıl, sarı ve kahverengi renkleri ile bu renklerin tonlarını bulabiliyorsunuz. Hangi renk size uygunsa seçim yapmak için dışarıdan birilerinin renk uyumuna bakmasını da talep edebilirsiniz. Toppik fiyat   olarak da oldukça uygun bir ürün

Bu haber toplam 1054 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT