1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Saç dökülmesi için vitamin desteği
Saç dökülmesi için vitamin desteği

Saç dökülmesi için vitamin desteği

Yeterli beslenemeyen saç kökü vitaminsiz kaldığı zaman saçlar dökülmeye başlar ve yeni saç oluşumu da gerçekleşemez. Saçlarınızın vitamin desteğini sağlamak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.

A+A-

 

 

Yeterli beslenemeyen saç kökü vitaminsiz kaldığı zaman saçlar dökülmeye başlar ve yeni saç oluşumu da gerçekleşemez. Saçlarınızın vitamin desteğini sağlamak için https://orjinal-mavi-su.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Saç Dökülmesinin Sebepleri Nelerdir?

Kimi zaman bazı hastalıkların belirtisi olabilen saç dökülmesi bazen de farklı sebeplere bağlı olarak oluşan bir problemdir. Genel olarak genetik etkilere bağlı olarak saç dökülmesi hem kadınlarda hem de erkeklerde yoğun bir şekilde görülebilmektedir. Fakat erkeklerde daha fazladır. Saç dökülmesi genetik etkilerin yanı sıra hormon dengesizliği, beslenme düzensizliği, stres, yanlış ürünlerin kullanımı, sıcaklık etkisi yüksek olan şekillendiriciler ve vitaminsizlik gibi sebeplere bağlı olarak dökülme meydana gelebilmektedir. Kadınlarda özellikle hamilelik sonrasında hormonal düzensizliklerin yoğun olduğu dönemde meydana gelmektedir. Bunların yanı sıra mevsim geçişleri de dökülmeleri etkilemektedir. Gün içerisinde 50-100 arası saç telinin dökülmesi normaldir. Fakat bu dökülme sonrasında yeni saçlar çıkmıyorsa burada problem başlıyor demektir.

Saç Dökülmesine Çözüm Önerileri

Saçlarınızın dökülmesini istemiyorsanız yapmanız gereken öncelikle saçın nemlenmesini sağlamak ve kurumasını önlemektir. Genel olarak saç dökülmeleri kuru saçlarda çok fazla meydana gelmektedir. Çünkü saç kuruduğu zaman kırılır ve kopar. Bu da dökülme problemlerini arttırır. Saç dökülmesine çözüm bulmak için saçın nasıl, ne kadar ve neden döküldüğünü bulmak gerekiyor. Bu sorulara yanıt bulduktan sonra saçlarınız için ideal olan çözüm yöntemi uygulayabilirsiniz. Örneğin; eğer ki dökülme nedeni stresse sizi strese sokan etmeden uzak durmanız gerekmektedir. Dökülme nedeni vitaminsizlikse sağlıklı ve düzenli beslenmeye özen göstermelisiniz. Besin değeri yüksek gıdalar, protein ve omega-3 alımını arttırmanız gerekmektedir. Eğer hormonal ise doktorunuz size göre bir tedavi yöntemi uygulayacak ve hormon seviyelerinizi düzenleyecektir. Doğru çözüm için öncelikle doğru teşhis gerektiğinizi unutmayınız.

Saç Dökülmesini Ne Önler?

Saçlarımız keratin adı verilen proteinlerden oluşmaktadır. Bu mineralin karşılanabilmesi için sağlıklı bir beslenme ile birlikte bakım ürünleri kullanılmalıdır. Böylece saçların hem dökülmesi engellenebilir hem de sağlıklı uzaması sağlanabilir. Saçların belli bir uzama süresi vardır. Bu süre dolduğunda kökler dinlenmeye geçer ve dökülmeler meydana gelir. Bunun sonrasında yeni saç oluşumu gerçekleşir ve bu süreç böyle devam eder. Eğer ki vücudunda protein eksikliği varsa ve yeterli miktarda almıyorsanız dökülme daha fazla meydana gelir ve saç gürlüğünü kaybeder. Süt, yoğurt, peynir, tahıl ürünleri, hayvansal proteinler, soya ve tavuk gibi gıdalar ile protein ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Demir, çinko, A, C, E, D, B6, çinko ve selenyum gibi vitaminleri mutlaka almalısınız.

Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir?

Düzenli beslenme saçların uzaması ve sağlıklı olması için ön koşul olurken aynı zamanda saçlarınıza dışarda yaptığınız bakımlarda da önem teşkil etmektedir. Saçların dökülmesini önlemek için pek çok kişi saç bakım serumlarından yararlanmaktadır. Dilerseniz https://orjinal-mavi-su.com/mavi-su-kullanici-yorumlari/ sayfasını ziyaret ederek sizler de saçlarınız için doğru ve sağlıklı olan mavi su hakkında doğru ve net bilgilere erişebilirsiniz.

Bu haber toplam 909 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT