1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Saç Bakım Ve Onarımı İçin Profesyonel Yöntemler
Saç Bakım Ve Onarımı İçin Profesyonel Yöntemler

Saç Bakım Ve Onarımı İçin Profesyonel Yöntemler

         Hava koşullarına, genetiğe ve yaşa bağlı olarak saçlar zamanla yıpranmaktadır.

A+A-

 

 

Saç Bakım Onarımı İçin Profesyonel Yöntemler

 

            Hava koşullarına, genetiğe ve yaşa bağlı olarak saçlar zamanla yıpranmaktadır. Özellikle saçlar için uygulanan çeşitli kremler ve boyalar da saç yıpranma ve dökülmelerinde baş rol oynamaktadır. Saçlarınızı hızla kaybediyor ve durduramıyorsanız çeşitli önlemler almanın vakti gelmiş demektir. Birbirinden farklı yöntemler bulunmakla birlikte ilerleyen teknolojiye bağlı olarak profesyonel yöntemler de geliştirilmiştir. Uzm. Dr. Hande Ulusal saç bakım ve onarımı için etkili olan iki önemli yöntemden bahsetti. Cilt tedavisi için de kullanılan prp yöntemi ve mezoterapi yönteminin saçların bakım ve onarımı için oldukça etkili olduğunu belirten Ulusal merak edilen sorulara yanıt verdi.

 

 Prp Tedavisi İle Sağlıklı Saçlar

 

            Saçlarınız yoğun oranda dökülüyorsa bu durum normal kabul edilmemektedir. Öncelikle bu konu ile ilgili sağlık taramaları yaptırılmalı ve saç dökülmesinin esas sebepleri saptanmaya çalışılmalıdır. Sağlık açısından farklı bir sebebi yoksa prp yönteminin oldukça etkili sonuçlar doğuracağını bilmekte fayda var. Cilt gençleştirmede de oldukça etkili sonuçlar doğuran prp tedavisi yaptıranlar oldukça memnun kalmaktadır. Hastanın kanından bir miktar alınarak çeşitli işlemlerden geçirilmektedir. Bu aşamadan sonra ise saç dökülmesi yaşanan bölgeye uygulanmaktadır. Bu karışım saç köklerinin beslenmesini ve kısa sürede yenilenmesini sağlamaktadır. 4 ay gibi kısa bir zamanda biten tedavi her seansta 30 dakika uygulanmaktadır. Kişinin kendi kanı üzerinde birtakım işlemler gerçekleştirildikten sonra problemli bölgeye uygulama yapılmaktadır. Bu sebeple herhangi bir alerjik reaksiyon geliştirilmesi mümkün değildir. Son dönemlerde sıklıkla kullanılan prp tedavi fiyatları 2018 yılında değişikliğe uğramıştır. Fiyatların belirlenmesi hususunda hastanın muayene edilmesi önem taşımaktadır.

 

 Saç Mezoterapisi Yöntemi ile Dökülmelere Son!

 

            Mezoterapi yöntemi cilt gençleştirme aşamasında oldukça fazla kullanılır. Bir çeşit enjekte yöntemi olarak kabul edilir. Aynı yöntem saç dökülmeleri için saç derisine uygulandığı zaman saç mezoterapisi adını almaktadır. Saçlar birtakım vitamin, mineral içerikli maddelere ihtiyaç duymaktadır. Bunları saçlarda ve vücutta eksikliği söz konusu olduğu zaman saç dökülmeleri meydana gelir. Bu gibi vitamin ve minerallerin laboratuvar ortamında karıştırılarak saç derisine enjekte edilmesi sonucu saçlar tekrar eski haline kavuşmaktadır. Doktorun belirtmiş olduğu aralıklara uygun olarak yapılan saç mezoterapisi zamanla dökülmelere son verir. Ayrıca saç mezoterapisi fiyatları 2019 yılı için genel bir muayeneden geçmek gerekmektedir.

Bu haber toplam 1377 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT