1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Rumeli Hisarüstü İSYANDA!
Rumeli Hisarüstü İSYANDA!

Rumeli Hisarüstü İSYANDA!

Sarıyer Belediyesi’nin Rumeli Hisarüstü’nde haftalardır bitiremediği yağmur kanal çalışması hem esnafı hem de mahallede oturan vatandaşları isyan ettirdi.

A+A-

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in de oturduğu Rumeli Hisarüstü Mahallesi’nin 6. Sokak sakinleri, belediyenin yarım bıraktığı yağmur kanalı çalışması nedeniyle adeta isyanda. Toz toprak içindeki sokakta vatandaşlar camlarını bile açamazken, caddedeki esnaf ise yaklaşık bir aydır bitmeyen çalışmadan dolayı işlerinde büyük oranda zarar etti. Öte yandan belediyenin aynı sokağa 3 ay önce asfalt döktüğü ve milyarlar harcanan asfaltı tekrar söktüğü de ortaya çıktı. Komşuları ise Şükrü Genç’e şu şekilde seslendi: “Haftalardır bir işi bitiremedin. Bizi rezil ettin. Bu nasıl hizmet başkan?”Hüsarüstü böyle rezalet görmedi!
Sarıyer Manşet’e konuşan mahalle esnafı, “Hisarüsütü yıllardır böyle rezalet görmedi. Yaklaşık bir ay oldu belediye bir sokağı bitiremedi. Sorduğumuzda ise ‘bu hafta, yok öbür hafta bitecek’ deyip bizleri oyalıyorlar. Millet tozdan topraktan evinin camını açamıyor. İşlerimiz durma noktasına geldi. Sokak inşaat halinde bekletildiği için müşterilerimiz başka yerlere gidiyor. Belediye Başkanı kendi komşularına büyük zarar verdi. Gelip giderken görmüyor mu biran önce bitirsinler bizi de bu dertten kurtarsınlar. Yoksa dilekçe toplayıp tamamlaması için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne başvuracağız” diye konuştular.

Yeni yapılan asfalt neden söküldü?
Sarıyer Belediyesi’nin yaklaşık 3 ay önce Rumeli Hisarüstü 6. Sokağa asfalt döktüğünü belirten vatandaşlar, “Büyük bir maliyetle dökülen asfalt birileri para kazansın diye her nedense söküldü. Yerine taş döşeyeceklermiş, madem öyle baştan beri taş döşeseydiler. Yazık günah değil mi? Bu milletin parasını har vurup harman savuruyorlar” diye konuştular.

Bu haber toplam 5901 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT