1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Robot Süpürge Modelleri 2020
Robot Süpürge Modelleri 2020

Robot Süpürge Modelleri 2020

Son yılların en fazla tercih edilen elektrikli süpürge modeli olan ve en çok rağbet gören ürünlerden biri olan robot süpürgeler farklı marka ve modellerle sizlere sunuluyor.

A+A-

Son yılların en fazla tercih edilen elektrikli süpürge modeli olan ve en çok rağbet gören ürünlerden biri olan robot süpürgeler farklı marka ve modellerle sizlere sunuluyor. Çok farklı şirketler tarafından üretilen ve birbirinden farklı özelliklere sahip olan robot süpürge modelleri evlerinizi daha kolay ve daha pratik bir şekilde temizleme imkanı sağlıyor. Emiş gücü yüksek olan, çalışma süresi, batarya kapasitesi, temizleme alanı gibi özelliklere sahip olan robot süpürge modelleri genellikle sıvı yüzeylerde ve kuru yüzeylerde temizlik yapma özelliğine sahiptir. Akıllı robot süpürge kullanmak istediğinizde temizleme tankları ve tasarımı ile dikkat çeken modellerden birini tercih etmek size birçok konuda avantaj sağlar. Farklı zeminlerde kullanabileceğiniz robot süpürgeler çalışma süresi ve etkin temizlik alanı özellikleri ile sizlere avantajlar sağlıyor. Robot süpürge tercih ederken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunuyor. Bu noktalar sayesinde satın alacağınız robot süpürge aynı zamanda sizlere uzun kullanım ömrü ve maliyet avantajı da sağlıyor.

 

Teknik Özellikler

 

Robot süpürge satın alacağınız zaman öncelikle 360° lazer tarama özelliğine sahip olması çok önemlidir. Lazer tarama özelliği robot süpürgenin temizlik yapacağı alanları belirlemek için kullandığı bir yöntemdir. 360° lazer tarama yapan robot süpürge modelleri bu sayede evin tüm yüzeylerinde kirli veya lekeli yüzey olması durumunda tespit ederek temizleme görevini yerine getirir.

 

Robot süpürgeler için emiş gücünün yüksek olmasına çok önemlidir. Genellikle 1500 pascal olarak üretilen  robot süpürge modelleri arasından seçim yapacağınız zaman 2000 Pa emiş gücüne sahip olması daha etkin temizlik imkanı sağlayacaktır. Bu sayede sıvı ve kuru yüzeylerde kolaylıkla temizlik yapabilirsiniz.

 

Robot süpürgeler içinde bulunan su tankı kapasitesi de temizlik için önemli bir etkendir. 100 ml ve 500 ml arasında değişen kapasitelerde üretilen robot süpürge modelleri içinden seçim yapacağınız zaman su tankı kapasitesinin yüksek olmasına dikkat etmelisiniz.

 

Su tankı kapasitesi gibi toz tankı kapasitesi de önemli etkenlerden biridir. Toz tankı kapasitesi ne kadar fazla olursa temizleme süresinin uzunluğu o kadar fazla olur. Robot süpürge seçerken dikkat edilmesi gereken önemli özelliklerden biri de etkin temizlik alanıdır. Standart bir robot süpürge için etkin temizlik alanı 250 metre² dir.

 

Çalışma süreleri de robot süpürge modelleri için önemli bir özellik olup, batarya kapasitesi ile orantılıdır. Ortalama olarak 100 dakika 300 dakika arasında değişen çalışma süreleri süpürge satın alırken dikkat edilmesi gereken bir özelliktir. Çalışma süresinin fazla olmasına özen göstermemiz sizin avantajınıza olacaktır.

 

Robot süpürgelerde bataryalar da çok önemli bir özelliktir. Telefon bataryasında olduğu gibi batarya kapasitesi ne kadar yüksek olursa çalışma süresinin uzunluğu da o kadar fazla olacaktır. Robot süpürge fiyatları batarya kapasitesinin yüksek olmasına bağlı olarak yüksek olmaktadır. Robot süpürge satın alırken batarya kapasitesine dikkat edilmesi çok önemlidir.

 

Robot süpürge teknik özellikleri içerisinde yer alan ve bir çok robot süpürge de standart olarak bulunmayan yüksekliğe çıkabilme özelliği de dikkat edilmesi gereken özelliklerden biridir. Genellikle bir cm, iki cm yüksekliğe çıkabilme özelliğine sahip olan robot süpürgeler size daha fazla temizlik imkanı sağlar.

 

Bu özelliklere sahip olan robot süpürge modellerinden bazıları wi-fi özelliğine de sahiptir. Bu özellik ev dışındayken size robot süpürgeyi çalıştırma imkanı sağlar uzaktan çalıştırabilme özelliği sayesinde siz evde yokken temizlik yapabilirsiniz. Çalışan hanımlar için bir nimet olan wi-fi özelliği bütün robot süpürgelerde bulunmamaktadır.

 

 Kaynak: https://www.neoldu.com/robot-supurge-38233h.htm

Bu haber toplam 630 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT