1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Renkli ve desenli asfalt firması
Renkli ve desenli asfalt firması

Renkli ve desenli asfalt firması

Çevreye uyumlu olarak üretilen renkli asfalt ile artık yollara daha güvenli ve sağlıklı olmaktadır.

A+A-

Çevreye uyumlu olarak üretilen renkli asfalt ile artık yollara daha güvenli ve sağlıklı olmaktadır. Renkli ve desenli asfalt üretildiği malzeme itibariyle tamamı çevreye uyumlu ve zararlı kimyasalların kullanılmadığı materyallerdir. Dünyanın modern yol ve çevre düzenlemesinde kullanılmaktadır. Çalışan mühendis ekibinin tamamı profesyonel olup kendi işinde uzman kişilerdir. Ürünler ve hizmetler hakkında daha detaylı bilgi almak için printasphalt.com adresini ziyaret edin.

Renkli Desenli Asfalt Nedir?

Asfalt dokuma tekniği ile renkli asfalt kalıp şeklinde işlenerek çıkarılır. Asfalt sıcakken preslenerek istenilen desen verilir. Alınan kalıp renklendirilerek kullanılacak yere göre dizayn edilir. Yollar, yürüme yolları ve bisiklet yolları gibi alanlarda kullanılmaktadır. Kaldırım alanlarına uygulanacak ise kaldırım bordürleri dizilerek çizim yapılır. Araçlar ile getirilen sıcak asfalt dökülerek pres makinaları ile ezilir ve form kazandırılır. Daha sonra soğuyan asfalta renklendirme yapılarak desenli asfalt elde edilir.

Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Maliyet açısından daha fazlaya maliyetli olmasına rağmen kullanım ömrü ile bu durumu absorbe etmektedir. Yapım süreci diğer asfaltlara göre oldukça hızlıdır. Tek bir parça olarak yapıldığı için yabanı ot yetişme. Uzun yıllar kullanılmasına rağmen boyası ve deseni bozulmaz. Yüzey bozulmasına uğramadığı için bisiklet sürmek veya yürümek oldukça güvenli ve sağlıklıdır. Çevreye uyumlu kimyasallar kullanılmaktadır. Soğuk, sıcak havalara ve yağmura karşı oldukça dayanıklıdır. Maliyeti normal asfalt yapımını göre daha fazladır.

 

Bu haber toplam 2788 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT